Rozboje w salonach gier, terroryzowali obsługę „bronią”

pol gdynia napad na salon

GDYNIA. Dwóch 30-letnich mieszkańców Gdyni usłyszało zarzuty dotyczące trzech dokonanych i jednego usiłowania rozboju w salonach gier hazardowych. Napastnicy posługiwali się przedmiotem łudząco przypominającym broń palną, którym terroryzowali obsługę lokali, a następnie kradli gotówkę z kasy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego gdyńskiej komendy od grudnia ub. roku zajmowali się wyjaśnieniem sprawy rozbojów dokonanych w czterech salonach z automatami do gier. Pierwsze zdarzenie miało miejsce 9 grudnia, kolejne dwa w styczniu, ostatni z rozbojów wydarzył się 9 lutego br.

W okresie 2 miesięcy kryminalni gromadzili informacje, które miały pomóc wytypować podejrzanych. Wszystko wskazywało na to, że przestępstw dokonują te same osoby. Sposób działania przestępców był zawsze podobny, jeden z mężczyzn krótko obserwował wytypowany lokal, następnie drugi z nich terroryzował posiadanym przedmiotem przypominającym pistolet pracowników lokalu i kradł gotówkę z kasy.

W ubiegły wtorek wieczorem obaj podejrzani zostali zatrzymani przez policjantów z oddziału antyterrorystycznego. Dwaj 30-letni mieszkańcy Gdyni trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych zabezpieczyli atrapę pistoletu, u jednego z mężczyzn zabezpieczyli też środki odurzające. W trakcie przesłuchań mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące trzech dokonanych i jednego usiłowania rozboju w salonach z grami za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Gdyni.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *