Zrywał upatrzonym kobietom z szyi złote łańcuszki

GDAŃSK. 36-letni mieszkaniec Gdańska zrywał kobietom z szyi łańcuszki. Typował swoje ofiary w supermarketach, a następnie wychodził za nimi i okradał na ulicy. Wobec jednej z kobiet użył przemocy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia br. policjanci z Oruni otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży łańcuszków. W pierwszym przypadku sprawca zaatakował na ulicy 70-letnią kobietę. Przytrzymał ją siła za ramię i z szyi zerwał złoty łańcuszek. Za drugim razem łańcuszek ukradł 64-letniej kobiecie. Tymi sprawami od razu zajęli się kryminalni z Komisariatu I Policji w Gdańsku. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili sprawcę. Okazało się, że mężczyzna wcześniej typował swoje ofiary w supermarketach. Wypatrywał kobiety które miały na szyi łańcuszki, wychodził za nimi i w dogodnym dla niego miejscu podbiegł do nich, zerwał swój łup i uciekł. Poszkodowane straty wyceniły na łączną kwotę 3 tys. zł.

Kryminalni zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o te przestępstwa. Wczoraj gdańszczanin usłyszał dwa zarzuty dotyczące rozboju i kradzieży mienia. Sąd zastosował wobec niego dozór Policji.

Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *