Podpalił samochód kolegi. Kupił 1,5 l benzyny w kanistrze

GDAŃSK. Zaledwie kilka godzin zajęło kryminalnym z Nowego Portu ustalenie sprawcy podpalenia samochodu. Wczoraj zatrzymali 28-letniego gdańszczanina, który nad ranem podpalił opla omegę. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Wczoraj ok. godz. 03.30 policjanci z Nowego Portu otrzymali zgłoszenie o podpaleniu samochodu. Na miejsce od razu przyjechała policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny z udziałem technika kryminalistyki, zabezpieczyli ślady, rozpytali mieszkańców, sprawdzili monitoring. Sprawą zajęli się również kryminalni z komisariatu.

Policjanci ustalili, że krótko przed zdarzeniem na jednej ze stacji benzynowych pewien mężczyzna kupił 1,5 l benzyny w kanistrze. Jak się okazało, jest on znajomym pokrzywdzonego, z którym tamtej nocy spożywał alkohol.

Kryminalni zatrzymali 28-letniego gdańszczanina. Mężczyzna przyznał się do podpalenia samochodu swojego kolegi. Wczoraj usłyszał zarzut i został przesłuchany. W przeszłości karany był za oszustwa i jazdę pod wpływem alkoholu. Pokrzywdzony wartość strat oszacował na kwotę 7 tys. zł.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *