Znęcał się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami

SOPOT. Dozór, zakaz zbliżania się do najbliższych oraz nakaz opuszczenia mieszkania – taką decyzję na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego podjął prokurator w stosunku do 32- letniego mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami oraz kierowanie gróźb wobec swojej byłej konkubiny. Jak ustalili policjanci 32- latek od dłuższego czasu groził, wyzywał i bił najbliższych.

Wczoraj policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Sopocie 32- letniego mieszkańca Sopotu. Według ustaleń funkcjonariuszy zatrzymany mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami oraz groził pozbawieniem życia swojej byłej konkubinie, która jest w ciąży. Mężczyzna groził i wyzywał, a bił swoich rodziców. Kilka dni temu wszczął kolejną awanturę. Wtedy pokrzywdzeni wezwali policjantów.

Funkcjonariusze natychmiast przyjechali na miejsce. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Sopocie. Policjanci przedstawili mu zarzut znęcania się nad rodziną oraz kierowania gróźb karalnych wobec swojej byłej konkubiny. Nie była to pierwsza interwencja w stosunku do tego mężczyzny.

Na podstawie zebranych w tej sprawie materiałów dowodowych prokurator zadecydował o zastosowaniu w stosunku do 32- latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakazu opuszczenia domu rodziców.

Za znęcanie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie gróźb karalnych  zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *