Kurier z przesyłką za 100 zł dla koleżanki z naprzeciwka…

POMORZE. Wchodził do sklepu i jako kurier stwierdzał, że ma przesyłkę dla koleżanki ze sklepu naprzeciwko. Koleżanka – jak wyjaśniał – nie mogła wyjść ze sklepu po pieniądze, bo miała klientów, więc prosi o pożyczenie 100 zł…

Kara 8 lat pozbawienia wolności grozi 27–letniemu mieszkańcowi województwa łódzkiego. Mężczyzna podawał się za kuriera i oszukiwał pracowników lokali handlowo usługowych na terenie Miastka. Mężczyzna dzięki pracy policjantów został zatrzymany w miniony weekend. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Prokurator wobec mężczyzny zastosował również dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Policjanci z Miastka otrzymywali informację o mężczyźnie, który oszukuje pracowników lokali handlowo – usługowych na terenie miasta. Mężczyzna wchodził do sklepu i podawał się za kuriera. Stwierdzał, że ma przesyłkę dla koleżanki ze sklepu naprzeciwko, ale ona nie ma pieniędzy żeby ją odebrać. Koleżanka rzekomo nie mogła wyjść ze sklepu po pieniądze, bo miała klientów i prosi o pożyczenie 100 zł. Żeby uprawdopodobnić swoją historię mężczyzna wchodząc do sklepu udawał, że rozmawia przez telefon z osobą dla której ma przesyłkę. Mężczyzna w ten sposób oszukał kilka osób. Przestępstwa te nie były zgłoszone

Policjanci cały czas pracowali nad sprawą. Śledczy zbierali informacje, analizowali je i ustalali rysopis oszusta. Te działania pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego o dokonanie przestępstw mężczyzny. W miniony weekend 27 – latek został zatrzymany na terenie Miastka. Mieszkaniec województwa łódzkiego został przewieziony do komisariatu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dokonania oraz usiłowania oszustwa. Prokurator wobec mężczyzny zastosował również dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *