Brat z kolegami okradł rodziców. Wpadli w lombardzie

pol gdansk okradl rodzicow

GDAŃSK. Zatrzymano trzech gdańszczan w wieku 21-22 lat. Są podejrzani o to, że zaatakowali w mieszkaniu 24-latka, włamali się do pokoju i z wnętrza ukradli m.in. telewizor, laptopa i konsolę do gier. Wpadli, gdy próbowali zastawić skradziony łup w lombardzie.

W miniony poniedziałek policjanci z Wrzeszcza otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że do mieszkania 24-latka przyszedł jego 22-letni brat razem z dwoma kolegami. Mężczyźni próbowali włamać się do pokoju rodziców. Gdy 24-latek stanął im na drodze, sprawcy zaczęli go dusić i przytrzymywać, a następnie włamali się do pokoju, skąd zabrali m.in. telewizor, laptopa, tablet i konsolę do gier. Straty wyceniono na 8 tys. zł.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci, m.in. dzielnicowi z komisariatu. Podejrzewając, że sprawcy będą chcieli spieniężyć skradziony łup, sprawdzili oni lombardy. Nie mylili się. Chwilę po zdarzeniu w jednym z lombardów na terenie Wrzeszcza funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego brata pokrzywdzonego i jego dwóch kompanów w wieku 21-22 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali też wszystkie skradzione przedmioty.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy z komisariatu przedstawili sprawcom zarzuty rozboju. Wczoraj przesłuchał ich prokurator, a sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *