Zginęły dwie osoby, a dwie zostały ranne

pol wypadek smierc

KASZUBY. Policjanci apelują do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. W zaledwie dwa dni w powiecie kartuskim doszło do dwóch wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a dwie zostały ranne. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę po południu w miejscowości Masłowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mężczyzna kierujący cinquecento nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas drogi gdzie zderzył się czołowo z toyotą. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca cinquecento, a kierujący toyotą 60-latek oraz 52-letnia pasażerka z licznymi obrażeniami ciała trafili do szpitala.

W niedziele po godzinie 19-tej dyżurny policji przyjął kolejne zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Sianowo. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący motocyklem 32-latek z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze gdzie uderzył w barierkę. W wyniku tego zderzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Przez kilak godzin policjanci zabezpieczali miejsca wypadków, prowadząc ruch wahadłowy, aby zminimalizować utrudniania w ruchu.
Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady, które stanowić będą materiał dowodowy w prowadzonych postępowaniach. Na podstawie zebranego materiały oraz zeznań świadków biegły określi przyczyny obydwu tragedii.

Apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę ! Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *