Młodzi sportowcy i ich trenerzy nagrodzeni

GDAŃSK. Młodzi zawodnicy z Pomorza zostaną jutro nagrodzeni za wybitne osiągnięcia w sporcie w mijającym roku. Wyróżnienia i dyplomy otrzyma od władz województwa ok. 70 osób.

Podczas Gali Sportu Młodzieżowego wyróżnieni zostaną złoci medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, medaliści Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata Juniorów i Mistrzostw Europy Juniorów. Uhonorowani zostaną również trenerzy, którzy dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i zaangażowaniu wspierali i motywowali zawodników. Przewidziano dla nich nagrody pieniężne w wysokości 1 tys. zł.

Gala Sportu Młodzieżowego odbywa się cyklicznie i jest organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wraz z Pomorską Federacją Sportu, która zrzesza okręgowe związki sportowe i prowadzi system współzawodnictwa dzieci i młodzieży w naszym regionie.

                 
                 
OOM – złoty medal
l.p. miejsce (proszę wpisać cyfrę arabską) konkurencja nazwisko i imię rok urodzenia klub trener klubowy sport  
1 1 3 bój Agnieszka Skowyrska 1998 UKS,,Dwójka” Morena Gdańsk Monika Smaruj pięciobój nowoczesny  
2 1 3 bój sztafeta Dominik Pieniaszek 1999 UKS ,,Ósemka” Starogard Gdański Maciej Gabryel pięciobój nowoczesny  
3 1 piłka ręczna k Bieńkowska Patrycja 1999 GTPR Gdynia Truszyńska Agnieszka piłka ręczna  
4 1 Judo M Błoński Tomasz 1997 TS Judo Gryf Słupsk Lidiusz Kazior judo  
5 1 C-2 2000 m Brandt Grzegorz 1998 MRKS Gdańsk Mariusz Ambroziak kajakarstwo  
6 1 Optimist M Butowski Tytus 2001 YKP Gdynia Przemysław Struś żeglarstwo  
7 1 piłka ręczna k Chojnacka Natalia 1999 Bellator Ryjewo Renata Sobolewska piłka ręczna  
8 1 piłka ręczna k Chrapusta Magdalena 1999 UKS Conrad Gdańsk Górski Krzysztof piłka ręczna  
9 1 piłka ręczna k Czarnik Katarzyna 1999 MTS Kwidzyn Kupc Mariusz piłka ręczna  
10 1 piłka ręczna k Engler Magdalena 1999 UKS „Cisowa” Gdynia Ringwelska Anna piłka ręczna  
11 1 400 m ppł Galikowski Michał 1997 SKLA Sopot Marek Galikowski LA  
12 1 54 kg. Gibka Ewa 98 UKS Bokser Chojnice Andrzej Plata boks  
13 1 piłka ręczna k Guziewicz Martyna 1999 MTS Kwidzyn Kupc Mariusz piłka ręczna  
14 1 piłka ręczna k Heromińska Wiktoria 1999 MTS Kwidzyn Kupc Mariusz piłka ręczna  
15 1 zapasy Hołubowski Bartosz 1998 Ajas Gdańsk Józef Alijew zapasy  
16 1 Poręcze Jan Wysocki 2002 MKS Gdańsk Słodkowski Czesław gimnastyka sportowa M  
17 1 Judo K Kamińska Anna 1999 SGKS Wybrzeże Tomasz Lisicki judo  
18 1 tyczka Kaszuba Agnieszka 1998 KL Gdynia Bogusława Klimaszewska LA  
19 1 Siatkówka Plażowa K Korusiewicz Sandra 1999 APS TPS Rumia Mikołajczak Mateusz piłka siatkowa  
20 1 piłka ręczna k Kreft Aleksandra 1999 UKS „Cisowa” Gdynia Ringwelska Anna piłka ręczna  
21 1 t/par dziewcząt impy Kurkowska Małgorzata 1996 GTB Gdańsk Toeolitz Artur brydż  
22 1 Skok Madejski Mateusz 2000 MKS Gdańsk Kaśków Andrzej gimnastyka sportowa M  
23 1 piłka ręczna k Miedzińska Sandra 1999 GTPR Gdynia Truszyńska Agnieszka piłka ręczna  
24 1 piłka ręczna k Murawiecka Paulina 1999 GTPR Gdynia Truszyńska Agnieszka piłka ręczna  
25 1 Siatkówka Plażowa K Orlicka Magdalena 1999 APS TPS Rumia Mikołajczak Mateusz piłka siatkowa  
26 1 oszczep Ostrowska Aleksandra 1997 AZS AWFiS Gdańsk Leszek Walczak LA  
27 1 OOM MTB Rzeszutek Tomasz 1998 MLKS BASZTA Natkaniec Tomasz kolarstwo  
28 1 Koń z łękami Siwiński Daniel 2002 MKS Gdańsk Słodkowski Czesław gimnastyka sportowa M  
29 1 C-2 2000 m Skórski Michał 1998 MRKS Gdańsk Mariusz Ambroziak kajakarstwo  
30 1 t/par dziewcząt impy Suchodolska Monika 1997 GTB Gdańsk Toeolitz Artur brydż  
31 1 Techno M Sulikowska Lidia 2000 SKŻ Ergo Hestia Sopot Seweryn Kosznik żeglarstwo  
32 1 48kg. Szczukowski Piotr 99 KS Boxing Chojnice Marcin Gruchała boks  
33 1 piłka ręczna k Śliwa Paulina 1999 MTS Kwidzyn Kupc Mariusz piłka ręczna  
34 1 szachy klasyczne Teclaf Paweł 2003 KKS Ormuzd Kartuzy Jędrzej Długosz szachy  
35 1 Ćw. wolne Tersiak Dominik 2000 MKS Gdańsk Kaśków Andrzej gimnastyka sportowa M  
36 1 ujeżdżenie-kuce Trawińska Alicja 1999 niestowarzyszony   jeździectwo  
37 1 piłka ręczna k Uścinowicz Paulina 1999 UKS Conrad Gdańsk Górski Krzysztof piłka ręczna  
38 1 piłka ręczna k Warczyńska Agata 1999 MKS SAMBOR Tczew Artur Wierzbicki piłka ręczna  
39 1 piłka ręczna k Wąsik Michalina 1999 UKS Conrad Gdańsk Górski Krzysztof piłka ręczna  
40 1 piłka ręczna k Wicik Karolina 1999 UKS „Cisowa” Gdynia Ringwelska Anna piłka ręczna  
41 1 piłka ręczna k Wicik Katarzyna 1999 UKS „Cisowa” Gdynia Ringwelska Anna piłka ręczna  
42 1 Judo M Winiarczyk Mateusz 1997 UKS Piast Wrzeście Tomasz Kołodziejski judo  
43 1 wielobój Wiśniewska Natalia 2002 UKS „Jantar” Gdynia Hanna Narloch gimnastyka artystyczna  
44 1 110 ppł Wolski Marek 1997 AZS AWFiS Gdańsk Anna Sękowska LA  
45 1 C-1 5000 m Zezula Norman 1999 Piast Człuchów Jerzy Opara kajakarstwo  
46 1 Judo M Zielski Tomasz 2000 UKS Galeon Andrzej Jasiński judo  
                 
                 
                 
Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie
l.p. miejsce (proszę wpisać cyfrę arabską) liczba osób w zespole/drużynie wpisywanych do protokołu* (proszę wpisać cyfrę arabską) nazwa imprezy imię i nazwisko zawodnika rok urodzenia przynależność klubowa trener klubowy konkurencja
1 2   Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Szymon Sajnok 1997 GKS CARTUSIA Malecki Dariusz kolarstwo – Jazda ind na czas
  3   Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Szymon Sajnok 1997 GKS CARTUSIA Malecki Dariusz kolarstwo – Eliminator MTB
  8 2 Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Szymon Sajnok 1997 GKS CARTUSIA Malecki Dariusz kolarstwo – Drużyna
  8 4 Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Szymon Sajnok 1997 GKS CARTUSIA Malecki Dariusz kolartwo – Sztafeta
2 5 1 Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Aleksandra Ostrowska 1997 AZS AWFiS Gdańsk Leszek Walczak LA
3 3 drużynowo   Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Anna Szymczak 1997 AZS AWFiS Gdańsk Longin Szmit szermierka drużyna
                 
                 
Mistrzostwa Świata Juniorów młodszych  
l.p. miejsce (proszę wpisać cyfrę arabską) liczba osób w zespole/drużynie wpisywanych do protokołu* (proszę wpisać cyfrę arabską) nazwa imprezy imię i nazwisko zawodnika rok urodzenia przynależność klubowa trener klubowy  
1 1   Mistrzostwa Świata Kadetów Krzyszytof Niklas 1997 GKS Cartusia Kartuzy Bartłomiej Pryczkowski  
                 
                 
Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych  
l.p. miejsce (proszę wpisać cyfrę arabską) liczba osób w zespole/drużynie wpisywanych do protokołu* (proszę wpisać cyfrę arabską) nazwa imprezy imię i nazwisko zawodnika rok urodzenia przynależność klubowa trener klubowy  
1 2   Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych Anita Formela 1997 GKS Żukowo Ireneusz Kotlik  
2 1 2 Mistrzostwa Europu Jun.Ml. Weronika Zakrzewska 1999 KS B0xing Team Chojnice Marcin Gruchała  
3 1 indywidualnie   Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych Anna Szymczak 1997 K.S. AZS AWFiS (sekcja szermiercza Sietom AZS AWFiS Gdańsk) Longin Szmit  
4 1 indywidualnie   Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych Maciej Podralski 1997 K.S. AZS AWFiS (sekcja szermiercza Sietom AZS AWFiS Gdańsk) Krzysztof Walka  
5 1 drużynowo   Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych Anna Szymczak 1997 K.S. AZS AWFiS (sekcja szermiercza Sietom AZS AWFiS Gdańsk) Longin Szmit  
6 3 drużynowo   Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych Maciej Podralski 1997 K.S. AZS AWFiS (sekcja szermiercza Sietom AZS AWFiS Gdańsk) Krzysztof Walka  
                 
                 
Mistrzostwa Świata Juniorów  
l.p. miejsce (proszę wpisać cyfrę arabską) liczba osób w zespole/drużynie wpisywanych do protokołu* (proszę wpisać cyfrę arabską) nazwa imprezy imię i nazwisko zawodnika rok urodzenia przynależność klubowa trener klubowy  
1 1 3 Mistrzostwa Świata Juniorów Joanna Tomala 1994 WKS FLOTA Gdynia Jolanta Samulewicz  
2,3 3   MŚJ ISAF Ewa Romaniuk
Katarzyna Goralska
1996
1996
YKP Gdynia Bohdan Goralski  
                 
                 
                 
Mistrzostwa Europy Juniorów  
l.p. miejsce (proszę wpisać cyfrę arabską) liczba osób w zespole/drużynie wpisywanych do protokołu* (proszę wpisać cyfrę arabską) nazwa imprezy imię i nazwisko zawodnika rok urodzenia przynależność klubowa trener klubowy  
1 1 3 Mistrzostwa Europy Joanna Tomala 1994 WKS FLOTA Gdynia Jolanta Samulewicz  
2 2 5 MEJ Damian Kreft 1996 MRKS Gdańsk Karol Skolimowski, Alan Woś  
3 2 2 Mistrzostwa Europy U-18 Adam Lenc 1996 UKS w Jastarni Herrmann Leszek  
4 3 indywidualnie   Mistrzostwa Europy Juniorów Krystian Gryglewski 1994 K.S. AZS AWFiS (sekcja szermiercza Sietom AZS AWFiS Gdańsk) Stanisław Szymański  
5 1 drużynowo   Mistrzostwa Europy Juniorów Krystian Gryglewski 1994 K.S. AZS AWFiS (sekcja szermiercza Sietom AZS AWFiS Gdańsk) Stanisław Szymański  
6 1 drużynowo   Mistrzostwa Europy Juniorów Michał Siess 1994 K.S. AZS AWFiS (sekcja szermiercza Sietom AZS AWFiS Gdańsk) Stanisław Szymański  
7,8 1   MEJ 420 K Ewa Romaniuk
Katarzyna Goralska
1996
1996
YKP Gdynia Bohdan Goralski  
  1   MEJ Eurosaf 420 Ewa Romaniuk
Katarzyna Goralska
1996
1996
YKP Gdynia Bohdan Goralski  
9 2   MEJ Eurosaf LAR K Kwaśna Magdalena 1998 ChKŻ Chojnice Mirosław Laskowski  
10 3   ME Techno 293 U15 K Sulikowska Lidia 2000 SKŻ Ergo Hestia Sopot Seweryn Kosznik  
3   ME Techno 293 U15 K Sulikowska Lidia 2000 SKŻ Ergo Hestia Sopot Seweryn Kosznik  

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *