Zginął kierujący skuterem, wjechał pod audi

pol smierc na skuterze

KOCIEWIE/TCZEW. Do tragicznego wypadku drogowego doszło na drodze krajowej nr 90 w Opaleniu. Wskutek zderzenia motoroweru z samochodem osobowym zginął 82-letni kierowca jednośladu.

Wczoraj o godzinie 11.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 90 w miejscowości Opalenie. Natychmiast w to miejsce wysłał policjantów z pobliskiego komisariatu, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący motorowerem kingway 82-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi, który jechał drogą krajową w kierunku Kwidzyna. W wyniku tego zdarzenia doszło do zderzenia skutera z samochodem. Kierowca jednośladu trafił do szpitala, jednak obrażenia jakich doznał mieszkaniec powiatu tczewskiego okazały się śmiertelne.

Funkcjonariusze przebadali kierowcę audi na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikami 0,00 mg/l. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną oraz wykonał szkic sytuacyjny.

Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *