Zbrodnia w Gdańsku, sprawca złapany po 29 latach

pol gdansk zbrodniarz po latach

GDAŃSK. Ciało 70-letniej  kobiety zostało znaleziono w mieszkaniu w centrum miasta. Zebrany materiał wskazywał, że została zabita. Do wyjaśnienia sprawy zaangażowano najlepszych specjalistów i biegłych, którzy m.in. sporządzili opinie z zakresu psychologii śledczej. Wytypowano mężczyznę podejrzanego o dokonanie zbrodni…

Policjanci z gdańskiego Archiwum X zatrzymali sprawcę zabójstwa 70-latki. Zbrodnia miała miejsce 29 lat temu w jednym z mieszkań Gdańska. Sprawca pozbawił życia swoją ofiarę. Przez wiele lat był nieustalony, jednak zebrane na miejscu ślady ponownie przeanalizowane i zbadane, po latach pozwoliły policjantom  dotrzeć do mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. 64- latek usłyszał zarzut zabójstwa, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Zespołu Przestępstw Niewykrytych Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od wielu miesięcy zajmowali się wyjaśnieniem zbrodni zabójstwa 70- letniej mieszkanki Gdańska. Ciało kobiety zostało znaleziono 29 lat temu w jednym z mieszkań w centrum miasta. Zebrany materiał wskazywał, że została zabita. Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli  wiele śladów kryminalistycznych jednak ich ówczesna analiza nie doprowadziła do wykrycia sprawcy.

Po latach funkcjonariusze wrócili do tej zbrodni. Sprawę przejęli policjanci z gdańskiego Archiwum X. Śledczy szczegółowo ponownie przeanalizowali materiał i zabezpieczone w przeszłości ślady poddano nowym badaniom.  Dzięki nowym możliwościom  badawczym na podstawie uzyskanych wyników tych badań policjanci dotarli do mężczyzny, który dotychczas w ogóle nie był wiązany ze sprawą.  Śledczy postanowili przyjrzeć się bliżej tej osobie.  Mundurowi przesłuchiwali kolejnych świadków i od nowa zbierali materiał dowodowy. Zdobyto wiele bardzo istotnych informacji. W sprawę zaangażowano najlepszych specjalistów i biegłych, którzy m.in. sporządzili opinie z zakresu psychologii śledczej.

Zebrany materiał dowodowy zarówno ten na miejscu zdarzenia, jak i nowy, zdobyty przez policjantów z Archiwum X pozwolił śledczym na wytypowanie mężczyzny podejrzanego o dokonanie zbrodni.  Jednoczenie z prowadzonymi przez funkcjonariuszy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej  czynnościami w wydziale ds. analiz prokuratury sporządzono opinię, której wnioski w pełni pokrywały się z ustaleniami śledczych. To wszystko doprowadziło do tego, że  mężczyzna podejrzany o dokonanie zbrodni został zatrzymany.  64-letni mieszkaniec okolic Gdańska usłyszał zarzut dokonania zabójstwa. Grozi mu kara nawet do dożywocia.

Ta sprawa kto już  kolejny sukces policjantów z gdańskiego Archiwum X, które funkcjonuje od ponad 10 lat. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *