Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie

pol zabojca gda

GDAŃSK. Zatrzymano 34-letniego mieszkańca Gdańska, który ostrym narzędziem ranił mężczyznę w klatkę piersiową. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za to przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia br. policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że przy jednym z budynków handlowych w Gdańsku pewien mężczyzna ostrym narzędziem ranił 34-latka w klatkę piersiową, a potem uciekł z miejsca. Poszkodowany z raną kłutą trafił do szpitala.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z komendy miejskiej. O zdarzeniu powiadomiono również prokuratora, który wszczął śledztwo. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że podejrzewanym o usiłowanie zabójstwa jest 34-letni znajomy i rozpoczęli jego poszukiwania. Mężczyzna ukrywał się, mimo to kryminalni z komendy miejskiej ustalili jego miejsce pobytu i w miniony poniedziałek go zatrzymali. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj policjanci doprowadzili 34-latka do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Następnie sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Mężczyzna w przeszłości był karany za inne przestępstwa. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *