Zginął 87-letni mieszkaniec Pucka

KASZUBY. Na ul. Żarnowieckiej w Pucku doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku najechania na tył autobusu zginął 87-letni mieszkaniec Pucka jadący dostawczym volkswagenem. Według wstępnych ustaleń śledczych 87-latek z niewyjaśnionych dotąd przyczyn uderzył w autobus PKS. Kierowca autobusu był trzeźwy, zatrzymał pojazd na skrzyżowaniu na czerwonym świetle. Utrudnienia w ruchu trwały ponad 2 godziny. Funkcjonariusze apelują do kierujących o rozwagę na drodze.

Funkcjonariusze policji wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj około godz. 18.00 na ul. Żarnowieckiej w Pucku przy skrzyżowaniu z drogą nr 216. Jak ustalili wstępnie pracujący na miejscu zdarzenia śledczy, autobus PKS relacji Białogóra – Puck zatrzymał się na skrzyżowaniu przed sygnalizatorem nadającym światło czerwone. W tył autobusu z niewyjaśnionych przyczyn uderzył 87-letni mieszkaniec Pucka. Mimo reanimacji lekarzom nie udało się przywrócić funkcji życiowych kierowcy dostawczego volkswagena.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a ruch pojazdów skierowano objazdami. Mundurowi ustalili, ze kierowca autobusu 59-letni mieszkaniec gm. Puck był trzeźwy. W trakcie wypadku autobusem podróżowały dwie osoby, które nie odniosły żadnych obrzeżeń. Policjanci teraz szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do kierujących o rozwagę na drodze, a przede wszystkim stosowanie się do ograniczeń prędkości, zapinanie pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach bądź innych przystosowanych do tego celu urządzeniach, nie wyprzedzanie pojazdów w miejscach niebezpiecznych, słabo widocznych oraz właściwe włączanie się do ruchu. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *