Festiwal literatury w gdańskim Empiku

EMPIK Jonathan Caroll

Jonathan Caroll

GDAŃSK. Kilkadziesiąt spotkań z wielkimi osobowościami świata literatury, gry miejskie oparte na fabułach znanych kryminałów, atrakcyjne promocje, konkursy i niespodzianki w mediach społecznościowych – Empik przygotował bogaty program z okazji Światowego Dnia Książki.

Maraton spotkań autorskich w salonach Empik

Od 23 do 26 kwietnia fani literatury będą mieli okazję spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami w salonach Empik w całej Polsce. W ramach Festiwalu Literatury odbędzie się kilkadziesiąt spotkań, których gośćmi będą między innymi: Olga Tokarczuk, Zygmunt Miłoszewski, Katarzyna Bonda, Ignacy Karpowicz, Jonathan Carroll, Dmitry Glukhovsky, Jakub Żulczyk, Małgorzata Halber, Karol Modzelewski, Jakub Ćwiek, Magdalena Tulli, Gaja Grzegorzewska, Katarzyna Grochola i wielu innych.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach zorganizowanych w gdańskim salonie Empik:

GDAŃSK, empik Galeria Bałtycka, Al. Grunwaldzka 141

JAKUB ĆWIEK

23 kwietnia, godz. 18:00

Pisarz, miłośnik i znawca popkultury a jednocześnie animator kultury, dziennikarz, felietonista i scenarzysta. Zadebiutował w 2005 roku zbiorem opowiadań „Kłamca”, którego najnowsza część „Papież sztuk” będzie miała premierę w ramach Festiwalu Literatury w Empiku. 10-krotnie nominowany do Nagrody im. A. Zajdla, w 2012 roku został laureatem tej nagrody za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”.

JONATHAN CARROLL

24 kwietnia, godz. 18:00

Świat jego książek jest niby realistyczny, ale pojawiają się w nim osoby z zaświatów i elementy magii. Jego pierwsza powieść „Kraina Chichów” ukazała się dopiero po rekomendacji Stanisława Lema w 1980 r. Pisarz od kilku lat cieszy się niezwykłą popularnością w Polsce, i to właśnie tu w pierwszej kolejności wydaje swoje książki. Zapraszamy na spotkanie z autorem w ramach polskiej premiery jego najnowszej książki „Ucząc psa czytać”.

MARTA GUZOWSKA

25 kwietnia, godz. 15:00

EMPIK Marta Guzowska_fot. Maciej Parczewski

Pisarka i archeolożka z tytułem doktora. Od kilkunastu lat pracuje w Troi, na legendarnym stanowisku odkrytym przez Heinricha Schliemanna; prowadzi też badania na terenie Grecji i Izraela. Autorka „kryminałów archeologicznych” „Ofiara Polikseny” i „Głowa Niobe”. Laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszego kryminału roku. Akcja jej najnowszej, wydanej w kwietniu 2015 roku powieści „Wszyscy ludzie przez cały czas” rozgrywa się na Krecie, a jej bohaterem ponownie jest Mario Ybl – genialny, choć ekscentryczny antropolog o niewyparzonym języku.

KATARZYNA BONDA

26 kwietnia, godz. 17:00

EMPIK Katarzyna Bonda

Pisarka, scenarzystka i dokumentalistka specjalizująca się w tematyce kryminalnej. Ma na koncie trzy powieści, których bohaterem był psycholog policyjny: w tym nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru „Sprawę Niny Frank” (2007). Bonda zajmuje się też dokumentem kryminalnym, jest autorką książki „Polskie morderczynie” (2008) i „Zbrodnia niedoskonała” (2009). Dziennikarka z wykształcenia, była sprawozdawcą sądowym, pisała reportaże, raporty, teksty publicystyczne. Przez 12 lat pracowała dla najbardziej prestiżowych tytułów prasowych oraz realizowała krótkie formy telewizyjne dla TVP. Obecnie zajmuje się pisaniem książek i scenariuszy filmowych.

Szczegółowy program festiwalu literatury w całej Polsce: www.festiwalliteratury.pl

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *