Zatrzymany na gorącym uczynku

włamania Redłowo II

GDYNIA. Policjanci z wydziału kryminalnego gdyńskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 58 – letniego mieszkańca Gdyni podejrzanego o włamanie do mieszkania. Do przestępstwa doszło w dzielnicy Redłowo.

Przy zatrzymanym kryminalni znaleźli między innymi śrubokręt służący mężczyźnie do podważania okiennych framug oraz zrabowane mienie. Śledczy zabezpieczyli także w trakcie przeszukania inny sprzęt elektroniczny, pochodzący prawdopodobnie z dokonywanych włamań przez 58 – latka. Dotychczas podejrzany usłyszał dwa zarzuty dotyczące przestępczej działalności, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawa jest rozwojowa.

22 grudnia kryminalni z Gdyni zajmujący się sprawami włamań do mieszkań i domów zatrzymali na gorącym uczynku 58-letniego mężczyznę.  Podejrzany włamał się do mieszkania w Redłowie. Przy zatrzymanym funkcjonariusze zabezpieczyli śrubokręt, którym posługiwał się podczas wyważania okien oraz skradzioną  gotówkę i aparat fotograficzny.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Podczas przeszukań śledczy natrafili na sprzęt elektroniczny, który prawdopodobnie pochodzi z innych okradanych mieszkań. Obecnie policjanci badają pochodzenie znalezionych przedmiotów i ich właścicieli.

Zatrzymany usłyszał już dwa zarzuty dotyczące włamań w dniach 21 i 22 grudnia, policjanci nadal ustalają, czy na jego koncie nie ma innych podobnych przestępstw. Sąd Rejonowy aresztował tymczasowo 58 – latka, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ręce kryminalnych wpadł też 55 – letni mieszkaniec Gdyni podejrzany o paserstwo kradzionych przedmiotów. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, będzie objęty policyjnym dozorem.

Sprawa jest rozwojowa.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *