Od przedszkolaka do dorosłego intelektualisty – Pomorski Festiwal Nauki

GDAŃSK. Pomorski Festiwal Nauki na Politechnice Gdańskiej. Ponad 260 intrygujących imprez popularnonaukowych – warsztatów, pokazów, konkursów – coś ciekawego dla siebie znajdzie każdy, od przedszkolaka do dorosłego intelektualisty! Najmłodsi będą mieli okazję, pod czujnym okiem naukowców i studentów wykonać wiele ciekawych (a niekiedy nawet wybuchowych) doświadczeń.

Już dziś rezerwujcie czas, by odwiedzić Politechnikę Gdańską w dniach 17-22 maja.

Pomorski Festiwal Nauki kontynuuje idee Bałtyckich Festiwali Nauki.
Szacujemy, że w ostatnich latach odwiedzało nas rokrocznie ponad 20 tys. osób.
Liczymy, że tak będzie również tego roku.

Politechnika Gdańska przygotowała prawdziwą gratkę dla pasjonatów nauki i techniki w różnym wieku. To Pomorski Festiwal Nauki, w ramach którego w dniach 17-22 maja br. można będzie odwiedzić naszą uczelnię i wziąć udział w wybranych przez siebie imprezach popularnonaukowych.

Na chętnych czeka aż 260 warsztatów, pokazów, eksperymentów, konkursów i prelekcji, utwierdzających każdego w przekonaniu, że nauka może być fascynująca, a nawet zabawna. Można będzie dowiedzieć się m.in. czym jest i jak działa quadrocopter, czy maszyny czują zapach, w jaki sposób z ciepła wytworzyć energię elektryczną oraz… ile warta jest Ziemia. Będzie to też okazja, by pod czujnym okiem naukowców i studentów wykonać wiele ciekawych (a niekiedy nawet wybuchowych) doświadczeń.

Organizatorom wydarzenia przyświecała idea stworzenia masowej imprezy edukacyjnej dla lokalnej społeczności, na wzór Bałtyckich Festiwali Nauki, w ramach których PG odwiedzało rokrocznie ponad 20 tys. osób. W tym roku planowane jest uczestnictwo jeszcze większej liczby zainteresowanych.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, ale uczestnictwo w niektórych imprezach wymaga wcześniejszej rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Informacje o wszystkich wydarzeniach i szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na stronie festiwal.pg.gda.pl

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *