Z Pomorza do Brukseli – Razem z Gowinem

SONY DSC

Dziewięciu kandydatów POLSKI RAZEM Jarosława Gowina startuje do Parlamentu Europejskiego z Pomorza. Liderem listy jest mec. Stefan Hambura. Wśród kandydatów są m.in. przedsiębiorcy – Wojciech Szramowski, Jan Kozłowski oraz  samorządowiec – Piotr Zwara.

 

1. Stefan Hambura

Hambura Foto-1-333x500

Kandydat z okręgu pomorskiego wybitny prawnik. Współtwórca pierwszego w Polsce Komentarza do Traktatów Unii Europejskiej. Doradca polskiego Episkopatu w sprawie Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Autor szeregu publikacji z zakresu prawa niemieckiego i unijnego.

2. Piotr Zwara

Lat 39, ur. w Gdańsku. Ukończył ochronę środowiska na Wydziale Chemii oraz prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Związany z samorządem województwa pomorskiego od 2000 r. Prowadził wiele projektów współfinansowanych z funduszy UE. 2004-06 wiceprezes wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska. Od 2007 r. w Energa-Operator, m.in. prowadził projekty infrastrukturalne realizowane w ramach RPO. Radny województwa z okręgu kaszubsko-kociewskiego kadencji 2006-2010 i ponownie od 2010, 2010-12 wiceprzewodniczący sejmiku.

3. Jan Kozłowski

Urodzony 24.06.1954 r w Słupsku, żonaty, dwoje dzieci. Magister chemii, absolwent UMK – Toruń 1980 r. Prawie całe życie zawodowe “na swoim” – small (mikro) przedsiębiorca. Przekonania: liberalny konserwatysta.
Działalność publiczna: Prezes Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług w Słupsku, Prezes Stowarzyszenia “Bezpieczniej na Drogach”.

4. Maria Barbara Labuda

Urodzona 28 październik 1947 r. Prowadzi gospodarstwo rolne. W latach 90. członek Izb Rolniczych. Radna Województwa Pomorskiego, Sejmiku II i III kadencji (2002 – 2010), członek Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny, członek Komisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Członek Komisji Współpracy Międzyregionalnej i Zagranicznej Sejmiku Województwa Pomorskiego. Radna z ramienia Samoobrony. Radna Gminy Liniewo (1998 – 2002).

5. Wojciech Szramowski

WOJCIECH SZRAMOWSKI POLSKA RAZEM

WOJCIECH SZRAMOWSKI POLSKA RAZEM

Absolwent studiów podyplomowych MBA, Akademia im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Od 20 lat związany z branżą wydawniczą. Przez wiele lat szef sprzedaży Grupy Prasowej Polskapresse – wydawcy dzienników regionalnych w Polsce.
Kolejne lata spędzone na stanowisku prezesa zarządu Spółki Wydawnictwo Pomorskie – lokalnego lidera prasy lokalnej na Pomorzu.
W latach 2010-2011 współwłaściciel magazynu The Migrant at Home, wydawanego w Wielkiej Brytanii dla polskich emigrantów zarobkowych.
Od 2011 r. właściciel serwisu internetowego www.4biznes.eu dedykowanego małym przedsiębiorcom.
Prywatnie mąż Teresy i ojciec trójki dzieci: Marty, Piotra i Ani.

6. Wojciech Kotas

kotas DSC_8763-500x500

Wojciech Kotas

lat 49, urodzony w Toruniu, zamieszkały w Trójmieście.
W szczęśliwym związku od 27 lat z żoną Anną, czwórka dzieci w wieku 26-11 lat, jeden wnuk.
Z wykształcenia mgr inżynier elektronik, z zawodu menedżer i współwłaściciel w firmie informatycznej. Dyplom MBA – Master of Business and Administration.
Zaangażowany w działalność społeczną, w tym wspólnotę katolicką „Czas dla Rodzin” z Gdańska – Matemblewo.
Zaprasza na swoje konto Facebook: : Facebook Wojciecha Kotasa
Uważam, że najważniejsze dla naszego kraju jest ograniczenie negatywnych wpływów płynących z Zachodu (konsumpcjonizm, genderyzm, niszczenie rodziny), a w obszarze ekonomicznym zbytnia rola państwa i biurokracji, prowadzące do patologii i marnotrawstwa, oraz do ubezwłasnowolnienia obywateli. W zamian proponuję oparcie się na odpowiedzialności obywateli i umożliwieniu im decydowania o samych sobie. Państwo powinno ograniczyć swoją rolę do niezbędnych obszarów takich jak: zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa, poszanowanie prawa, oszczędności w wydatkach (równowaga budżetowa, unikanie zadłużenia zarówno publicznego jak prywatnego), zapewnienie ładu społecznego opartego na chrześcijańskich wartościach, oraz minimalnych świadczeń socjalnych wobec obywateli. W efekcie doprowadzi to do rozwoju społecznego i wzrostu gospodarczego, co poskutkuje większą zamożnością i dobrostanem całego społeczeństwa.

7. Małgorzata Siudek

Małgorzata-Siudek-2-500x500

Ma 37 lat, mieszka w Słupsku. Pracuje jako nauczyciel języków obcych i tłumacz. Jest także zaangażowana jako wolontariusz w pracę na rzecz lokalnego zboru Kościoła Bożego w Chrystusie w Słupsku. W życiu kieruje się wartościami chrześcijańskimi. Chciałaby zachęcić do poparcia mojej kandydatury wszystkich, dla których ważne są sprawy Polaków w Unii Europejskiej.
„Będę godnie reprezentować Polskę i Region Pomorski na forum międzynarodowym. Moja biegła znajomość trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego będzie mi bardzo pomocna w pracy i w rozmowach z zagranicznymi politykami.
Jestem pracowita, nie obawiam się nowych wyzwań, moim hobby jest taniec nowoczesny i gra na perkusji.”

8. Anna Gładysz

 

9. Karol Jaworski

jaworski-500x500

Karol Jaworski

Lat 32. Mieszkaniec gminy Gniewino. Absolwent politologii na Uniwersytecie Gdańskim, specjalizacja Europeistyka i przemiany globalne. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu. Aktualnie zawodowo handlowiec. Współpracuje z Fundacją Energia Dla Europy jako ekspert ds. energetyki, gdzie komentuje bieżące wydarzenia. Podejmuje także działania lokalne – aktualnie jako lider Grupy Odnowy Wsi. Prywatnie mąż i ojciec 3 letniego Filipa. Pelnomocnik POLSKI RAZEM w pow. wejherowskim.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *