Wynajęte mieszkanie podnajął podwójnie – i z wysoką kaucją

pol wynajecie lokalu

GDAŃSK. Policjanci z Wrzeszcza i Suchanina zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić 25-letniemu recydywiście zarzuty oszustwa. Sprawca na podstawie fałszywych dokumentów najpierw wynajął mieszkanie, a potem podając się za właściciela podnajął je kolejnym dwóm osobom, pobierając z góry opłatę wraz z kaucją. Śledczy udowodnili mu również, że przedstawiając sfałszowane dokumenty próbował wynająć kolejne mieszkanie w Gdańsku.

W listopadzie br. policjanci z Suchanina zostali powiadomieni o oszustwie przy wynajmie mieszkania. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawca na podstawie fałszywych dokumentów wynajął od właściciela mieszkanie i w tym samym czasie podając się za właściciela podnajął je kolejnym dwóm osobom, od których z góry pobrał opłatę wraz z kaucją w łącznej kwocie ponad 7 tys. zł. Również śledczy z komisariatu we Wrzeszczu otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca na podstawie fałszywych dokumentów próbował wynająć mieszkanie.

W trakcie prowadzonych czynności gdańscy policjanci ustalili, że za tymi przestępstwami stoi jeden i ten sam mężczyzna. 25-letni mieszkaniec Sopotu został zatrzymany w niedzielę wieczorem przez mundurowych z Sopotu i przekazany funkcjonariuszom z Gdańska. Okazało się, że 25-latek jest recydywistą i za swoje czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy.
Śledczy z komisariatu we Wrzeszczu przedstawili sprawcy cztery zarzuty dotyczące oszustw i posługiwania się fałszywymi dokumentami. Za te przestępstwa grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *