Gaz, pręty i pałki w bójce nastolatków, dziewczyna na „polu bitwy”

pol morena ustawka

GDAŃSK. Policjanci wyjaśniają okoliczności bójki, do której doszło na Morenie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wzięły w niej udział młode osoby. Dwóch sprawców w wieku 17 lat oraz 18-latka usłyszeli już zarzuty udziału w bójce. Sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

W minionym tygodniu policjanci z Gdańska otrzymali zgłoszenie o bójce grupy młodych osób na gdańskim osiedlu Morena. Na miejsce natychmiast wysłano patrole z komendy miejskiej i pobliskiego komisariatu. Uczestnicy na ich widok rozbiegli się. Mimo to w wyniku przeszukania pobliskiego rejonu funkcjonariusze zatrzymali łącznie 19 osób podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu. Wszystkich przewieziono do komisariatu Policji.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że osoby biorące udział w bójce używały również gazu, prętów i pałek. Policjanci na miejscu zabezpieczyli część z tych przedmiotów. Ustalono także, że uczestnicy bójki znali się już wcześniej. W trakcie całego zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane.

Na podstawie zebranego materiału śledczy z komisariatu przedstawili trzem pełnoletnim sprawcom zarzut udziału w bójce. 18-latka i dwóch 17-latków usłyszeli je w piątek. Policjanci przesłuchali również wszystkie osoby nieletnie. Wstępnie policjanci ustalili, że kilkunastu nieletnich brało czynny udział w tej bójce.

Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze ustalają ile dokładnie osób brało udział w zdarzeniu i jakie role te osoby odegrały. Za udział w bójce sprawcom grozi do 3 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie nieletnich decydować będzie sąd rodzinny.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *