Wymuszenia rozbójnicze nastolatków

sopot nieletni wymuszenia

SOPOT. Policjanci z Sopotu zakończyli sprawę dwóch nieletnich, którzy kilkukrotnie grozili 13-latkowi pobiciem i zmuszali go do przekazywania im pieniędzy. Już niebawem 15-latek i jego 14-letni kolega odpowiedzą za wymuszenia rozbójnicze przed sądem rodzinnym.

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii zakończyli sprawę 14-letniego i 15-letniego mieszkańca Sopotu, którzy od połowy października br. grozili 13-latkowi pobiciem, jeżeli ten nie da im pieniędzy. Małoletni w obawie, że zostanie pobity, co najmniej pięć razy przekazał sprawcom pieniądze. Jak ustalili policjanci pokrzywdzony 13-latek oddawał sprawcom od kilku do nawet kilkuset złotych. Funkcjonariusze ustalili, że do wymuszeń dochodziło w szkole, do której chodził pokrzywdzony oraz w pobliżu jego miejsca zamieszkania. 14-latek z Sopotu usłyszał pięć  zarzutów popełnienia przestępstwa, a jego 15- letni „wspólnik”, aż sześć zarzutów, które dotyczyły wymuszeń rozbójniczych oraz gróźb karalnych.

Teraz sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez policjantów z Sopotu, zadecyduje o dalszym losie nieletnich sprawców.

sopot nieletni wymuszenia (1)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *