Zabity przez pijanego. Przejechał rowerzystę bez oświetlenia

malbork- potrącenie rowerzysty

MALBORK. W wypadku zginął 39-letni rowerzysta. Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 17.50 na drodze powiatowej w gminie Lichnowy. Z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca volkswagena passata zderzył się czołowo rowerzystą. Jak ustalili policjanci, kierowca volkswagena był nietrzeźwy. Rowerzysta nie posiadał elementów odblaskowych i oświetlenia roweru. Śledczy pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Do śmiertelnego potrącenia rowerzysty doszło w czwartek (30 października 2014 roku) o godzinie 17.50 na drodze powiatowej w gminie Lichnowy. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, sporządził szkic sytuacyjny i oględziny pojazdu oraz roweru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 52-letni kierowca samochodu marki Volkswagen Passat zderzył się czołowo z 39-letnim rowerzystą, który poniósł śmierć na miejscu. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy samochodu osobowego, okazało się, że miał prawie 1,8 promila.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili funkcjonariusze rowerzysta nie posiadał elementów odblaskowych, a jego rower nie był oświetlony. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności na miejscu zdarzenia będą pomocne w ustaleniu przebiegu i okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do pieszych i rowerzystów, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo.  Pamiętajmy o noszeniu elementów odblaskowych.

malbork-potrącenie rowerzysty1

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *