Wybił głową szybę i groził nożem pasażerom

PRUSZCZ GD. Mężczyzna wybił głową szybę w volkswagenie T4 i groził nożem podróżującym pasażerom. 25-latek był nietrzeźwy, miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 pozbawienia wolności.

3 kwietnia br. o godz. 7.30 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że na ulicy Powstańców Warszawy w Pruszczu Gdańskim nieznany mężczyzna wybił głową szybę w volkswagenie T4 i groził nożem podróżującym pasażerom. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy zajęli się sprawą.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 4 mężczyzn jechało do pracy volkswagenem T4. Zatrzymali się na drodze w miejscu gdzie wykonywano prace budowlane i czekali na zmianę świateł. W pewnym momencie podbiegł do nich mężczyzna i uderzył głową w boczną szybę od strony kierowcy. Szyba rozbiła się na drobne kawałki. Sprawca wyjął nóż i groził, że pozabija pasażerów i kierowcę. Po chwili uciekł w nieznany kierunku.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Na miejscu sprawdzono jego stan trzeźwości. Okazało się, że ma prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Śledczy pracujący nad sprawą przesłuchują świadków i zbierają materiał dowodowy. Zatrzymany 25-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *