Sekrety Teatru Szekspirowskiego – od podszewki, bezpłatnie

gts-do-fb4

GDAŃSK. Doskonała okazja, aby poznać Teatr Szekspirowski od podszewki, odkrywając wszystkie jego sekrety!

Dzień Otwarty w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. BEZPŁATNE zwiedzanie oraz warsztaty dla całych rodzin. To doskonała okazja, aby poznać Teatr od podszewki, odkrywając wszystkie jego sekrety!

WARSZTATY DLA DZIECI

Przyjdźcie do Teatru całą rodziną i spędźcie ciekawie dzień!

W teatrze wszystko jest możliwe, dlatego podczas warsztatów będziecie mieli okazję wraz z dziećmi zamienić się w chemików, a nawet… lalkarzy.

10:30 – 12:00 LABORATORIUM CHEMICZNE (drewniane foyer nad holem głównym)

Chemicy są często postrzegani przez dzieci, jako magicy budząc podziw naukowymi sztuczkami. Podczas zajęć w Laboratorium Chemika dzieci razem z rodzicami poznają tajemnice naukowych zaklęć i sami zaczną czarować stosując ogólnodostępne produkty spożywcze. Uczestnicy warsztatów pod okiem prowadzącej stworzą lampę lawę, będą mieli również możliwość „umyć” mleko i zaobserwować działania detergentów podczas doświadczenia Mlecznej Tęczy. Uwaga! Fantastyczne eksperymenty brudzą, prosimy o przygotowanie dzieciom fartuszków.

12:30 – 14:00 TEATR MASKOTKOWY (drewniane foyer nad holem głównym)

Podczas warsztatów wykorzystamy nieograniczoną dziecięcą wyobraźnię do stworzenia wymarzonych maskotek. Dzieci zaprojektują niepowtarzalne przytulanki, które uszyją wspólnie z rodzicami. Będzie to idealna okazja do przyszycia przez dzieci pierwszego w życiu guziczka z pomocą rodziców. Po owocnej pracy, na małej scenie szekspirowskiej, maskotkowe postaci odegrają krótkie scenki wcielając się w Romeo, Julię czy też Panią Chybcik z Wesołych Kumoszek z Windsoru.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są w kasie teatru oraz mailowo: bow@teatrszekspirowski.pl

ZWIEDZANIE

  • Ile czasu potrzeba na otwarcie dachu?
  • Co łączy Szekspira z Gdańskiem?
  • Co to jest scena elżbietańska?
  • Czym była Szkoła Fechtunku?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w czasie zwiedzania z naszymi przewodnikami. Odkryjcie wszystkie zakamarki i tajemnice Teatru!

10:00 – 14:30 – zwiedzanie teatru  (wycieczki wychodzą co 15 min., czas trwania – 1 godzina)

Wejściówki na bezpłatne zwiedzanie są dostępne w kasie Teatru (Gdańsk, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1) oraz na stronie BILETY.TeatrSzekspirowski.pl.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *