Wtargnął do mieszkania, ugodził nożem i uciekł. Zadekował się w kanapie

GDYNIA. Pies naprowadził policjantów do kanapy,  w której ukrył się 39–mężczyzna, podejrzewany o usiłowanie zabójstwa. Wtargnął do obcego mieszkania, wszczął awanturę z właścicielem, 56 – letnim mężczyzną, dwukrotnie ugodził go nożem w okolice klatki piersiowej i uciekł. 

Sprawca przestępstwa ukrywał się w mieszkaniu kilka bloków od miejsca przestępstwa schowany w kanapie. Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania popełnienia zabójstwa za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na gdyńskim Witominie doszło do usiłowania zabójstwa. Z przekazanych informacji wynikało, że do mieszkania należącego do 56 – latka przyszedł nieznany mężczyzna i wszczął awanturę z jego właścicielem w trakcie, której dwukrotnie ugodził go nożem w okolice klatki piersiowej, a następnie uciekł.

Na miejsca natychmiast skierowani zostali policjanci z komisariatu w Witominie, przewodnik psa tropiącego oraz pogotowie ratunkowe. Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia po czym rozpoczęli przeszukanie pobliskiego terenu. Pies służbowy podjął trop za sprawcą i doprowadził policjantów do budynku oddalonego kilkadziesiąt metrów od miejsca popełnienia przestępstwa. We wskazanym przez policyjnego psa budynku śledczy wytypowali klatkę schodową, a następnie mieszkanie, w którym ukrywać mogła się poszukiwana przez nich osoba. Po wejściu do mieszkania i jego przeszukaniu policjanci zatrzymali 36 – letniego mężczyznę ukrywającego się we wnętrzu kanapy. W trakcie dalszego przeszukania mieszkania mundurowi zabezpieczyli nóż, którym prawdopodobnie posługiwał się sprawca.

Oprócz osoby podejrzewanej o usiłowanie zabójstwa policjanci zatrzymali również małżeństwo, które w swoim mieszkaniu ukrywało podejrzanego. Kobieta w wieku 46 – lat i mężczyzna w wieku 56 – lat usłyszeli zarzut dotyczący utrudniania postępowania karnego polegające na ukrywaniu sprawcy przestępstwa w celu uniknięcia przez niego odpowiedzialności karnej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

39 – latek usłyszał dziś zarzut usiłowania zabójstwa, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *