Poseł Neumann podejrzany. Wraca sprawa korupcyjna z udziałem polityka PO

POMORZE. Poseł starogardzki, szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann będzie musiał znowu tłumaczyć się przed prokuraturą z tajemniczych 50 tys. zł, które pojawiły się na jego koncie w czasie, gdy był wiceministrem zdrowia.

Prokuratura warszawska wróciła do sprawy sprzed 3 lat. Wówczas poseł Sławomir Neumann – polityk ze Starogardu Gd., wiceminister zdrowia w rządzie Platformy Obywatelskiej  był podejrzany o  korupcję. Zarzucano mu, że miał przyjąć 50 tys. zł jako łapówkę od prezesa centrum medycznego. Prokuratura zajęła się sprawą po anonimowym zawiadomieniu. B. wiceminister zdrowia miał za kasę oddziaływać na podległy ministerstwu NFZ. Tak, aby podjęto korzystne dla tego prywatnego centrum decyzje przy kontraktowaniu usług na okulistyczne leczenie.

Prokurator Marek Gorzkowicz powiedział, że  postępowanie w tej sprawie zostało umorzone w grudniu 20114 r. przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Jednakże po przeanalizowaniu akt sprawy prokurator okręgowy w Jeleniej Górze zdecydował o ponownym podjęciu śledztwa w tej sprawie.

Przesłanką w rozpoczęciu śledztwa w tej sprawie miała być informacja uzyskana przez prokuratura od generalnego inspektora finansowego, że na konto posła Neumanna dokonano dużej wpłaty.

Podejrzany polityk Platformy bronił się tłumacząc, że kwota na koncie była przeksięgowaniem w biurze maklerskim posiadanych przez niego akcji.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *