William Szekspir w muzyce klasycznej – magiczny klimat światów życia i śmierci

koncert-szekspir-shin_park

Duet Shin&Park

GDAŃSK. Wszystkie zaprezentowane tego wieczoru przez artystów i Orkiestrę Polskiej Filharmonii Bałtyckiej utwory nawiązują do dramatów Szekspira i ich magicznego klimatu na pozór zamkniętych na siebie światów życia i śmierci. William Szekspir w muzyce klasycznej.

2 grudnia br. w PFB,w Gdańsku odbędzie się niezwykłe wydarzenie – koncert, który uświetni obchody 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira, ojca nowożytnego teatru europejskiego.

Inspirującego wpływu tego genialnego artysty na twórców rożnych epok dowodzi precyzyjnie dobrany program koncertu, w którym znajduje się poruszająca suita z jednego z najpiękniejszych spektakli baletowych XX wieku: „Romea i Julii”. Wszystkie zaprezentowane tego wieczoru przez artystów i Orkiestrę PFB utwory nawiązują do dramatów Szekspira i ich magicznego klimatu na pozór zamkniętych na siebie światów życia i śmierci.

Orkiestrę PFB i solistów – Belle Ting i Duet Shin&Park: Clarę Mijung Shin i Samuela Sangwook Park poprowadzą dyrygenci z Austrii, Polski, Rosji i Litwy.

Wszyscy gościnni artyści, którzy wystąpią w Filharmonii Bałtyckiej są studentami lub absolwentami Wiedeńskiego Konserwatorium.

Bilety do nabycia w kasach i online na www.filharmonia.gda.pl.

koncert-szekspir-znamenskiy

Znamenskiy

koncert-szekspir-michal_juraszek

Michał Juraszek

koncert-szekspir-lorenz_muller

Lorenz Muller

koncert-szekspir-laurynas_sadauskas

Laurynas Sadauskas

koncert-szekspir-belle_ting

Belle Ting

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *