Wieńce i kwiaty prawicy „schowane” przez urzędników

Kto i dlaczego schował wieńce i kwiaty złożone przez parlamenarzystów i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości w 75. rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego?

 

Relacja Romulada Plewy, radnego Prawa i Sprawiedlwości

Na zdjęciu ( IMG_20190801_120452) widać większość uczestników ceremonii, która odbyła się w Gdańsku o godz. 12:00 w dniu 1 sierpnia 2019 przy pomniku Polskie Państwo Podziemne dla uczczenia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia z  Wojewodą Dariuszem Drelich kwiaty składali:
poseł Jan Kilian, dyrektor MIIW – Karol Nawrocki, dyrektor Igor Strzok (Woj. Konserwator Zabytków), komendanci wojewódzcy Policji, PSP, przedstawiciele Wojska, Straży Granicznej, Stowarzyszenia „Godność” z prezesem Czesławem Nowakiem na czele oraz przedstawiciele innych organizacji.

O godz. 16:00 przy pomniku Polskie Państwo Podziemne dla uczczenia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wieńce i wiązanki składali: europosłanka Anna Fotyga, poseł Kazimierz Smoliński, radni miasta Gdańska – Kazimierz Koralewski, Piotr Gierszewski i Romuald Plewa oraz przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej i organizacji kombatanckich. Według czasu zarejestrowanego przy wykonywaniu zdjęć (przy pomniku Polskie Państwo Podziemne) byliśmy od 16:09 do 16:12.

Następnie przeszliśmy pod pomnik Harcerzy, przy którym byliśmy od 16:15 do 16:18.

Zobaczyłem że przy pomniku Polskie Państwo Podziemne jest jakieś zamieszanie i szybko poszedłem z aparatem, wykonałem zdjęcia dokumentujące przełożenie za pomnik naszych i Pana Wojewody wiązanek tak by nie były widoczne od frontu pomnika. Przed pomnikiem nie pozostawiono żadnego wieńca ani wiązanki. Jest to zdokumentowane na zdjęciach  wykonanych od 16:19 do 16:20.

Kwiaty i wieńce schowane przez urzędników za pomnikiem.

-Składam interpelację w tej sprawie – powiedział radny Romuald Plewa.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *