Hanna Kordalska-Rosiek w nowej odsłonie


Hanna Kordalska-Rosiek – publicystka, autorka programów o tematyce społeczno-kulturalnej i reportaży telewizyjnych zadebiutuje w nowej roli – autorki opowiadań, które będą czytane przez nią publicznie.
Debut znanej z programów autorskich na antenie Telewizji Gdańskiej red. Hanny Kordalskiej-Rosiek odbędzie się 11 sierpnia, o godz. 18 w Oliwskim Ratuszu Kultury (Gdańsk-Oliwa, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25).
Podczas spotkania – W NOWEJ ODSŁONIE – Autorka będzie czytała fragmenty swoich opowiadań. Jej opowiadania były publikowane w Ogólnopolskiej Sieci Portali Miejskich Twoje-Miasto.pl. Jesienią ukaże się jej książka: bajki dla dorosłych pt. „Mądrości Kocura z lasu”.
W Oliwskim Ratuszu Kultury wystąpi także prof. Dariusz Filar, który będzie czytał fragmenty swoich książek.

Hanna Kordalska-Rosiek


Hanna KORDALSKA-ROSIEK – dziennikarka telewizyjna, scenarzystka, reżyser, dokumentalistka, psycholog kliniczny, autorka opowiadań. Jest filologiem polskim oraz psychologiem klinicznym oraz absolwentką Studium Reportażu Akademii Telewizyjnej TVP. Stworzyła wiele autorskich programów programów studyjnych, filmów dokumentalnych oraz reportaży.

Otrzymała wiele nagród – w konkursach twórczości telewizyjnej oraz na festiwalach form dokumentalnych, a także Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” za wybitne zasługi dla kultury w kategorii „Telewizja”.

Widzom znane są m.in. jej ogólnopolskie cykliczne programy pt. „Magazyn przechodnia”, „Przechodzień codzienny”, a także rozmowy studyjne pt. „Tak czy inaczej”, „Rozmowy z dwiema niewiadomymi” i cykl reportaży pt. „Kamień, nożyce, papier”.

Od wielu lat w swoich filmach dokumentalnych Autorka zajmuje się szeroko pojętą kulturą oraz człowiekiem: jego życiem, historiami i indywidualnymi losami. Zajmuje się także twórczością literacką. Jej opowiadania były publikowane w Ogólnopolskiej Sieci Portali Miejskich Twoje-Miasto.pl. Jesienią ukaże się jej książka: bajki dla dorosłych pt. „Mądrości Kocura z lasu”.


Dariusz Filar – szeroko znany jako ekonomista specjalizujący się w zagadnieniach polityki pieniężnej i wykładowca akademicki. Równolegle uprawia twórczość literacką.

Debiutował w 1976 roku zbiorem opowiadań fantastyczno-naukowych „Czaszka olbrzyma”, a następnie opublikował trzy kolejne książki należące do tego samego gatunku: „We własnej skórze” (1982), „Nieostrość” (1985), „Dotyk” (1989). W 2014 roku wydawnictwo Solaris w serii Archiwum Polskiej Fantastyki opublikowało wybór jego nowel i opowiadań z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych pod tytułem „Jeszcze jedna podróż Guliwera”.

Jest również autorem dwóch współczesnych powieści obyczajowych – „Pies wyścigowy” (Czytelnik, 1984) i „Drugie wejrzenie” (Novae Res, 2015). Niektóre z jego opowiadań ukazały się w przekładach na niemiecki, rosyjski, czeski, węgierski i esperanto.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *