Po śladach krwi do… złoczyńcy

ŻUŁAWY. O kradzież z włamaniem do jednego z domków działkowych podejrzewany jest 29 – latek z powiatu nowodworskiego. Wpadł w ręce mundurowych kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. Pod adres, pod którym przebywał doprowadziły funkcjonariuszy ślady krwi, które na miejscu i w drodze powrotnej pozostawił sprawca. Za kradzież z włamaniem i działanie w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara od 1,5 roku do 15 lat więzienia.

Informacja o włamaniu do jednego z domków działkowych w Nowym Dworze Gd. dotarła do policjantów w sobotę przed godziną 22. Z pomieszczenia, w którym wybito szybę zginęły produkty żywnościowe, scyzoryk i jeden but o łącznej wartości 80 zł. Pracujący na miejscu policjanci zauważyli ślady krwi na zbitej szybie, a w okolicy budynku kolejne podobne plamy znaczące drogę, którą mógł poruszać się włamywacz. W ten sposób mundurowi szybko dotarli pod adres jednego z mieszkań w mieście. Wśród domowników zastali 29 – letniego mężczyznę, który miał okaleczoną rękę. W zajmowanym przez niego pomieszczeniu policjanci znaleźli skradzione z domku działkowego przedmioty.

Mężczyzna był nietrzeźwy, sobotnią noc spędził za kratami policyjnej celi. Pop wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Był już karany za podobne przestępstwo. Za działanie w warunkach powrotu do niego grozi kara od 1,5 roku do 15 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *