Wasielewski ponownie szefem Radia Gdańsk

Dariusz Wasielewski

POMORZE/MEDIA. Dariusz Wasielewski został ponownie szefem Radia Gdańsk – tak wynikało z nieoficjalnych informacji ze środowiska lokalnych polityków PiS. Dzisiaj  otrzymał nominację Rady Mediów Narodowych na stanowisko Prezesa Zarządu i Redaktora naczelnego Radia Gdańsk SA.

Kandydatem polityków PiS na wakujące stanowisko szefa Radia Gdańsk, po rezygnacji red. Andrzeja Liberadzkiego, jest Dariusz Wasielewski. Dotychczas był on dyrektorem zarządzającym i prokurentem Zarządu. Był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, Tygodnika Gdańskiego oraz „Dziennika Bałtyckiego”.

Z nieoficjalnych informacji ze środowiska polityków partii rządzącej wynika, że Wasielewski ma poparcie ze strony wpływowych polityków. Wśród kandydatów na wakujące miejsce było kilka znaczących osób – dziennikarzy, redaktorów. Jednakże to Wasielewski – ostatnio kierujący radiem – ma spełnić oczekiwania  decydentów, oczekujących „głębokich zmian” na antenie.

Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych:

  • Dariusz Wasielewski to człowiek, który już kiedyś kierował Radiem Gdańsk.
  • To bardzo doświadczony menedżer, który przez ostatnie dwa lata był prokurentem w spółce, takim najbliższym współpracownikiem poprzedniego prezesa Andrzeja Liberadzkiego.
  • Mam nadzieję, że Wasielewski będzie godnie kontynuował pracę prezesa Liberadzkiego.

Dariusz Wasielewski jest dziennikarzem. Ukończył studia wyższe na Wydziale Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Był rzecznik prasowym NSZZ Solidarność (2002-2006), w czasach gdy szefem związku był Janusz Śniadek (obecnie poseł PiS i wpływy polityk partii rządzącej na Pomorzu). Potem objął stanowisko Prezesa Zarządu Radia Gdańsk, w latach 2006-2011. Jego zastępcami byli – kojarzeni z Platformą: Tomasz Arabski (potem szef Kancelarii Donalda Tuska, ambasador RP w Hiszpanii i Jacek NaliwajekPo Wasielewskim nominację z poparciem rządzącej wówczas Platformy otrzymał Lech Parell.

W 2011 r. Wasielewski startował z listy PIS na senatora w okręgu w okręgu nr 63 obejmującym powiaty bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski i kościerski, zdobył ponad 36 tys. głosów (II miejsce bez mandatu).

Ostatnio, gdy szefem rozgłośni był red. Andrzej Liberadzki,  Wasielewski wrócił do radia i objął stanowisko dyrektora zarządzającego oraz był prokurentem Zarządu Radia Gdańsk.

Red. Liberadzki zrezygnował z prowadzenia Radiem Gdańsk 1 marca 2018 r., nieoficjalnie – w wyniku nacisków wpływowych polityków partii rządzącej, niezadowolonych z braku radykalnych zmian w programie i polityce personalnej…

Liberadzki prowadził radio profesjonalnie – z rozwagą, fachowością i dobry odbiorem radiosłuchaczy.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *