Unikatowy kompleks za 400 tys. zł

GDAŃSK. Zakład jest największą tego typu placówką w województwie pomorskim. Jest unikatowy ze względu na kompleksowość oferowanych tu usług rehabilitacyjnych dla pacjentów dorosłych oraz, co ważne, także dla dzieci.

Dzisiaj w szpitalu COPERNICUS Podmiot Leczniczy sp. z o.o. (dawne Pomorskie Centrum Traumatologii w Gdańsku) otwarty zostanie wyremontowany i zmodernizowany Zakład Rehabilitacji, który dedykowany jest chorym ze schorzeniami układu ruchu.

Wyposażenie Zakładu Rehabilitacji pozwala usprawniać ruchowo pacjentów m.in. po skomplikowanych operacjach ortopedycznych oraz neurochirurgicznych, ze schorzeniami reumatologicznymi, zespołami bólowymi kręgosłupa i stawów. Oprócz nowej bazy lokalowej, Zakład Rehabilitacji posiada nowoczesny sprzęt przeznaczony do fizykoterapii, hydroterapii, ciepłolecznictwa i krioterapii ogólnoustrojowej. Ponadto pacjenci Zakładu mogą korzystać z profesjonalnie wyposażonych dwóch sal gimnastycznych.

30 czerwca br. nastąpiło przeniesienie sprzętu rehabilitacyjnego i zwolnienie pomieszczeń po Przychodni Rehabilitacyjnej przy ulicy Dyrekcyjnej 5, która została włączona w struktury Szpitala COPERNICUS. Odbywało się to etapowo. Co istotne, dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich pracowników i sprawnej koordynacji, całość udało się zrealizować bez jakichkolwiek szkód dla pacjentów, którzy byli stale i na bieżąco przyjmowani. Nie było jakichkolwiek przerw w pracy.

Zakład Rehabilitacji posiada doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę, w tym terapeutów z uprawnieniami do prowadzenia ćwiczeń nowymi metodami kinezyterapeutycznymi. W Zakładzie pracuje 51 osób.

Do Zakładu zakupiono także dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny. Są to specjalistyczne wanny wirowe do masażu wodnego kręgosłupa, podobne do masażu kończyn dolnych. Ich koszt to ponad 33 tys. zł, z kolei zestaw specjalnych aparatów do ćwiczeń w podwieszeniu kosztował 12,5 tys. zł.

Zakład Rehabilitacji przeszedł także gruntowny remont, którego celem było dostosowanie dawnych pomieszczeń szpitalnych na potrzeby rehabilitacyjne. W tym celu m.in. powiększono ich powierzchnię, wybudowano nowe toalety, itp. Nowo wyremontowane pomieszczenia dostosowane są dla osób niepełnosprawnych. Wszystko według standardów UE. Całkowity koszt remontu i modernizacji Zakładu Rehabilitacji wyniósł ok. 400 tys. zł i w 70% został pokryty przez spółkę Copernicus. Pozostałe 30% kwoty pochodziło ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Uroczystość z udziałem marszałka Mieczysława Struka odbędzie się w środę, 23 lipca 2014 r., o godz. 12.30, w budynku szpitala przy ul. Powstańców Warszawskich 1-2 (I piętro) w Gdańsku.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *