Backstreet Boys w Gdańsku – koncertowy niezbędnik

Backstreet Boys

Backstreet Boys

GDAŃSK. Koncertem legendarnego  boysband – zespołu Backstreet Boys w hali ERGO ARENA odbędzie się w dniu 27 lipca 2014 r. Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych związanych z koncertem.

Otwarcie bram

Otwarcie bram hali ERGO ARENA nastąpi w dniu 27 lipca koncertu o godzinie 18:30. Czynne będą wszystkie wejścia funkcjonujące przy każdej imprezie organizowanej w hali. Początek koncertu zaplanowany został na godzinę 20:30.

Parkingi przy hali

Przy hali ERGO ARENA znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 500 aut i ok. 15 autokarów. Parking jest płatny: 10 zł samochód osobowy, 30 zł autobusy i autokary. Wjazdy na parking znajdują się od strony Gdańska – Drogą Zieloną lub ulicą Gospody, oraz od strony Sopotu – Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Ze względów bezpieczeństwa parking oraz wejście do hali ERGO ARENA dla osób niepełnosprawnych znajdują się na Parkingu P-1, przed parkingiem technicznym.

Dojazd

Do hali ERGO ARENA można dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem jak i autobusem (ZTM i ZKM). Szczegółową rozpiskę można sprawdzić na stronie www.ztm.gda.pl oraz www.skm.pkp.pl

Zakup biletów w dniu koncertu

W dniu koncertu w hali ERGO ARENA punkt sprzedaży wejściówek będzie czynny przy wejściu A1 od godziny 10:00. Będą też czynne kasy numer 2 i 3, które na co dzień obsługuje ERGO ARENA. Ponadto bilety będzie można kupować w sieci salonów Empik oraz w sklepach Media Markt i Saturn na terenie całego kraju, a także w systemie sprzedaży eBilet.

Osoby niepełnosprawne

Dla osób niepełnosprawnych zostały przygotowane sektory: 318 i 324.

Gastronomia na koncercie

W hali będą znajdować się punkty gastronomiczne. Pub oraz food-curt na kondygnacji pierwszej oraz punkty mobilne na kondygnacjach trzeciej i piątej. Będzie można w nich zakupić m.in.: napoje gazowane, niegazowane, ciepłe przekąski, hot dogi, zapiekanki, popcorn, orzeszki oraz słodycze.

Palenie papierosów na koncercie

Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnych strefach przy wejściach: D3, B3 oraz w pobliżu restauracji CLASSIC. Zostaną one zlokalizowane na zewnątrz obiektu. Poza tymi obszarami palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione.

Czego nie można wnosić na koncert?

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach, banerów oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora mogą powodować zagrożenie.

Aparaty fotograficzne

Na terenie imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych z odkręconymi obiektywami. Dopuszczalne jest natomiast korzystanie z aparatów kompaktowych.

Punkty medyczne

Podczas trwania koncertu Backstreet Boys w hali ERGO ARENA czynne będą punkty medyczne. Zostaną one zlokalizowane przy wejściu C1 oraz na trzeciej kondygnacji.

Bankomaty

Najbliższy hali ERGO ARENA bankomat znajduje się przy ulicy Gospody (około 300 metrów od hali).

Szatnia

Szatnia jest odpłatna – 2 zł za sztukę, prosimy o nie pozostawianie wartościowych rzeczy w ubraniach. Przekazanie rzeczy do depozytu nie będzie możliwe.

Gadżety

Podczas koncertu będzie przygotowane specjalne stoisko z oficjalnymi pamiątkami związanymi z zespołem. Będzie można zakupić koszulki, bluzy, odzież dziecięcą, torby, kubki, plakaty, pocztówki oraz wisiorki.

Backstreet Boys to legendarny boysband. Nie oznacza to jednak, że najlepsze chwile ma już za sobą. Nick Carter i spółka są cały czas na topie, co potwierdza ich tegoroczna trasa koncertowa. Zespół – mimo upływu czasu – nadal nie ma problemów z wyprzedawaniem koncertów na całym świecie. Tak było również 23 lutego w warszawskiej hali Torwar. Wtedy koncert Backstreet Boys obserwował komplet widzów.

Grupa powstała w 1993 roku, a rok później podpisała pierwszy kontrakt płytowy. Do tej pory ukazało się dziewięć albumów zespołu. Ogromny sukces osiągnął już pierwszy z nich „Backstreet Boys”. Dzięki niemu boysband zdobył dużą popularność na całym świecie – koncertował nie tylko w Europie, ale także w Azji czy Australii. Kolejne płyty „Backstreet’s Back”, „Millennium”, „Black & Blue” tylko ugruntowały pozycję zespołu w branży muzycznej.

Następnie Backstreet Boys zrobili sobie pięcioletnią przerwę. Wrócili w 2005 roku z albumem „Never Gone”. Podczas promującej tę płytę trasy koncertowej zespół potwierdził, że cały czas znajduje się w znakomitej formie. Później muzycy sytematycznie pracowali nad nowym materiałem i wydali kolejne płyty – „Unbreakable”, „This Is Us” i „In A World Like This”. Za każdym razem odnosili wielki sukces.

Skład zespołu:

Nicholas „Nick” Carter
Brian „B-Rock” Littrell
Howard „Howie” Dorough
Alexander „AJ” McLean
Kevin „Kev” Richardson

Może zainteresuje Cię:

1 odpowiedź

  1. TVP Gdańsk pisze:

    █■█ █ ▀█▀ Jedyna w Polsce transmisja na żywo z koncertu Backstreet Boys z Ergo Areny odbędzie się na stronie: http://24livestreams.com/backstreet-boys-ergo-arena-na-zywo/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *