Pomorski piknik seniora – nie tylko dla dziadków

piknik pomorski kadr

GDAŃSK. Z okazji Światowego Dnia Praw Osób Starszych, Miasto Gdańsk oraz Fundacja Innowacji Wspierających Samodzielność NIEZALEŻNI zapraszają seniorów wraz z rodzinami do udziału w Trzecim Pomorskim Pikniku Seniora. Piknik odbędzie się w dniu 13.06.2015r. (sobota) w godz. od 10.00  do 15.00 w Parku Nadmorskim im. Prezydenta Ronalda Reagana w Gdańsku. (wejście D od ul. Dąbrowszczaków, przy Krainie Zabaw).

Celem wydarzenia jest edukacja obywatelska oraz podniesienie dostępności do informacji o prawach osób starszych, ze szczególnym uwzględnieniem praw do życia, samostanowienia, pomocy społecznej oraz ochrony zdrowia. Podczas Pikniku będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne (m.in. poziom cukru, poziomu tkanki tłuszczowej i ciśnienia); zasięgnąć bezpłatnych, specjalistycznych porad: prawnych, medycznych, notarialnych, zakresu bezpieczeństwa finansowego, bezpieczeństwa  w domu – wystrzeganie się wyłudzeń na tzw.” Metodę na wnuczka”, na ulicy – „Odszkodowania w wypadkach komunikacyjnych i innych” i wiele innych atrakcji.

Piknik to jednak nie tylko okazja do spotkania z ciekawymi ludźmi, wymiany doświadczeń i zdobycia wiedzy na tematy ważne dla bezpieczeństwa i zdrowia seniorów, to również świetna zabawa dla całych rodzin. Tegoroczna edycja imprezy będzie miała charakter międzypokoleniowy, w równym stopniu angażujący seniorów, jak i ich rodziny. W programie zaplanowano pokazy artystyczne, muzyczne, zajęcia sportowe i plastyczne dla dziadków i wnuczków, m.in. wspólne gry planszowe, degustacje kulinarne, warsztaty budowania latawca, warsztaty plastyczno-rękodzielnicze z „wikliny papierowej”, szydełkowanie, naukę robienia bransoletek kartek okolicznościowych i odlewów gipsowych.

13 czerwca dołącz do wspólnego piknikowania.
Park im.
Ronalda Reagana w Gdańsku (wejście D od ul. Dąbrowszczaków) w godz. 10-15.
Zapraszamy całe rodziny: Dziadków, Rodziców i Wnuki!

Powiększenie...
(źródło: gdansk.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *