Super przekręty gwiazdkowe przez internet

POMORZE. Dokonując zakupów za pośrednictwem Internetu, musimy być bardzo ostrożni, gdyż tą drogą działają także oszuści. Warto zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci i najbezpieczniej jest płacić za zamówiony towaru przy odbiorze przesyłki. W ostatnich dniach do jednostek policji w pow. chojnickim zgłosili się mieszkańcy naszego regionu, którzy zostali oszukani w sieci.

Pokrzywdzeni mimo wpłacenia kwoty na podane konto, opłaconego towaru nie otrzymali. Policja w związku z zakupami prezentów gwiazdkowych przez Internet apeluje o ostrożność i rozsądek przy dokonywaniu transakcji w sieci. Oszuści w Internecie wykorzystują najczęściej nieuwagę, pośpiech oraz chęć zakupienia i sprezentowania zamówionej rzeczy jak najszybciej i jak najtaniej, tym bardziej że, kupujący chce sprawić radość i obdarować nią najbliższą osobę podczas wigilii, nie myśląc o podstawowych zasadach zakupów przez Internet. Warto zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci i najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze.

Kupując poprzez sieć internetową bądź ostrożny, szczególnie gdy zobaczysz tzw. „super okazje” – sprawdź wiarygodność sprzedającego, przeczytaj opinie i oceny jego poprzedniej aukcji – jeśli licytujesz w aukcji internetowej poczekaj do zakończenia aukcji, nim przelejesz pieniądze sprzedawcy – sprawdź czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze, to również wskazuje na jego wiarygodność -sprawdź dokładnie, czy wiadomość pochodzi od rzeczywistego sprzedawcy zwłaszcza, gdy podany w niej jest numer konta, na który masz przelać należność.

Warto zadzwonić na podany telefon w przypadku wątpliwości. Pamiętaj, tylko ostrożne i rozsądne zachowanie podczas dokonywania transakcji zakupu w sieci pozwoli uniknąć skutków tego rodzaju przestępstw. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *