Strzemieczna-Rozen z nominacją Kurskiego – nowa szefowa Telewizji Gdańskiej

GDAŃSK. Zmiana na stanowisku szefa Telewizji Gdańskiej. Nominację na dyrektora Oddziału TVP S.A. w Gdańsku odebrała od prezesa Jacka Kurskiego Joanna Strzemiecznej-Rozen.  Zastąpiła Marka Wałuszkę, który był dyrektorem zaledwie kilka miesięcy z nadania poprzedniego prezesa TVP S.A. Informację o nominacji podano w wieczornym wydaniu Panoramy w sobotę. Podkreślając, że wręczył ją sam prezes Jacek Kurski.

strzemieczna joanna fot_A_Gosk sm

Na stanowisko szefa Telewizji Gdańskiej wróciła po 7 latach Joanna Strzemieczna-Rozen (b. dyrektorka Telewizji Gdańskiej, za poprzednich rządów PiS, do 2009 r.). W sobotę, 20 lutego br. otrzymała oficjalnie nominację od prezesa TVP S.A. Jacka Kurskiego, jej dobrego znajomego. Oficjalnie jest Dyrektorem TVP 3 Gdańsk.

W mediach pojawiały się różne kandydatury, w tym zgłaszane przez środowiska twórcze, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (m.in. Janusz Wikowski – b. szef Rady Programowej Telewizji Gdańskiej, Krzysztof Maria Załuski – publicysta, prozaik oraz Hanna Kordalska – Rosiak – reportażystka telewizyjna, realizatorka programów publicystycznych). Jednakże władze Telewizji postawiły na starą, dawną szefową, kontrowersyjną, wyrzuconą – jak pamiętają dziennikarze z TVG – ze stanowiska w 2009 r. przez ówczesne kierownictwo Telewizji. Było nawet na nią doniesienie do prokuratury, jednakże po dwóch latach prokuratura umorzyła sprawę.

O powrocie Strzemiecznej-Rozen mówiło się od kilku tygodni. Decyzja w sprawie obsady stanowiska szefa Telewizji Gdańsk zapadła we władzach Telewizji, zarządzanej przez Jacka Kurskiego oraz w kręgach pomorskiego PiS.
Strzemieczna-Rozen miała – – jak się mówi nieoficjalnie – przede wszystkim mocne poparcie Jacka Kurskiego a także niektórych polityków pomorskich Prawa i Sprawiedliwości.

Na razie na stanowiskach w Telewizji Gdańskiej pozostali: Dorota Hebel – sekretarz programu, Mirosław Nowak – kierownik Działu Produkcji Telewizyjnej oraz Małgorzata Mrozowska – Krawczyk – kierownik Panoramy. Jednakże zapowiadają się spore zmiany na kluczowych stanowiskach Oddziału gdańskiego TV3.

Zamiast zapowiadanej „dobrej zmiany” jest „stara podmiana”?

Co może oznaczać ta zmiana? Wśród pracowników Telewizji Gdańskiej już mówi się o odwecie, o „czystce kadrowej”, powracających konfliktach personalnych a także powrotach zwolnionych dziennikarzy kojarzonych z osobą starej-nowej dyrektorki.

Dziennikarze TVG, z czasów, gdy rządziła Telewizją Gdańską dyr. Strzemieczna-Rozen, pamiętają ostre konflikty, incydenty, „ręczne sterowanie”, złoty zegarek dla Lecha Wałęsy z publicznej kasy telewizyjnej podarowany przez dyrektorkę oraz tarcia personalne – zwolnienia (m.in. szefowej związku WIZJA). Nie wspominają dobrze tamtych czasów i dziwią się, że zamiast zapowiadanej „dobrej zmiany” jest „stara podmiana”.

(A. Kur)

ZOBACZ: Powrót Strzemiecznej-Rozen

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *