Walczący Piwarski w sali BHP

Bez nazwy-2
GDAŃSK. Znaczna część twórczości Andrzeja Piwarskiego poświęcona jest walce o niepodległość (m.in. cykle: Ślady – Nadzieje, Hommage à ks. Jerzy Popiełuszko, Hommage à Grzegorz Przemyk). Te obrazy będzie można oglądać w Sali BHP Stoczni Gdańskiej na wystawie – „Moja Solidarność”.

Moja Solidarność to tytuł wystawy malarstwa Andrzeja Jana Piwarskiego, znanego malarza i grafika.

Jego prace znajdują się w wielu muzeach, państwowych i prywatnych zbiorach sztuki w Polsce i na świecie. Andrzej Piwarski w latach 1960-1966 odbył studia na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W latach 1976–1980 prowadził wykłady i pracownię malarstwa w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Münster, a w roku 1979 otrzymał roczne stypendium Zarządu Komunalnego Zagłębia Ruhry w Essen (RFN). W latach 1987-1991 prowadził pracownię malarstwa w Europejskiej Letniej Akademii Sztuk Pięknych w Luksemburgu. W 1993 r. założył Europejskie Laboratorium Sztuki w Tuchomiu koło Bytowa, które działało do roku 2013. Obecnie wraz ze swoją żoną, Barbarą Ur-Piwarską, artystką malarką i rzeźbiarką, mieszkają w Gdańsku i Berlinie.

Znaczna część twórczości Andrzeja Piwarskiego poświęcona jest walce naszego kraju o niepodległość (m.in. cykle: Ślady – Nadzieje, Hommage à ks. Jerzy Popiełuszko, Hommage à Grzegorz Przemyk). Przede wszystkim te obrazy będzie można oglądać w Sali BHP Stoczni Gdańskiej od 10 grudnia br. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się tego dnia o godz. 12.

Wystawia wpisuje się w cykl imprez towarzyszących obchodom XXXV-lecia NSZZ „Solidarność”. Swoistym katalogiem wystawy będą specjalne okolicznościowe kalendarze na 2015 rok.

Bez nazwy-2

(źródło: solidarnosc.gda)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *