10 zobowiązań plus „zasypywanie podziałów społecznych”

duda zobowiazania kadr

– Nie brakuje mi ani odwagi, ani determinacji. Jeżeli zostanę wybrany na Prezydenta RP, będzie to okres ciężkiej pracy, ale i zasypywania podziałów społecznych. Tak rozumiem rolę Prezydenta RP – zapowiedział podczas prezentacji programu kandydat na Prezydenta RP Andrzej Duda, który podpisał 28 lutego 2015 r. umowę programową z Polakami.

Andrzej Duda zadeklarował, że jeśli zostanie wybrany na Prezydenta RP, wywiąże się z umowy, jaką podpisał w trakcie przedstawiania przez siebie czterech filarów programowych, na których ma się zasadzać jego prezydentura. A są nimi: rodzina, praca, bezpieczeństwo, dialog.

Jak podkreślał, państwo niepotrzebnie wkracza w obszary, które powinny być pozostawione rodzicom. Chodzi m.in. o wychowywanie i edukację dzieci.

– Rodzina powinna otrzymywać ze strony państwa realne wsparcie – mówił Duda, przypominając jednocześnie, że wsparcia potrzebują ludzie, którzy zostali oszukani przez bankierów i wzięli kredyty we frankach szwajcarskich.

Zdaniem Dudy, państwo polskie powinno dostrzegać i wynagradzać trud rodzicom prowadzącym dom, a prezydent walczyć o rodziców dzieci niepełnosprawnych, ponieważ to właśnie oni dają nam wszystkim piękny przykład walki o dobro najbliższych.

– Młode rodziny muszą pozostać w kraju i nie uciekać pod opiekę innych rządów. Musimy dać im perspektywy – mówił, akcentując, iż władza nie może zmuszać rodziców do posyłania dziecka do szkoły w wieku 6 lat.

Według kandydata PiS na Prezydenta RP podniesienie wieku emerytalnego było wielką niesprawiedliwością i ta niesprawiedliwość wymaga natychmiastowej zmiany. Dlatego też, jak obiecał, przywróci poprzedni wiek emerytalny. Zapowiedział również realizację palącej potrzeby odważnego planu odbudowy polskiej gospodarki.

– Polski przemysł został zniszczony i rozgrabiony, to blokuje możliwości rozwojowe młodych Polaków – dodał. Jednocześnie podkreślił, że na arenie międzynarodowe Polska wcale nie jest gorszym państwem.

– Nie będę się bał jechać do Brukseli i walczyć o polskie interesy – zadeklarował, przypominając, iż w Unii Europejskiej mówi się o potrzebie reindustrializacji Europy, z czego Polska powinna korzystać.

Kandydat PiS stwierdził także, że w Polsce nie będzie dobrze rozwijających się firm, jeżeli ludzie będą czuli, że Polska nie jest bezpieczna. Natomiast bezpieczeństwo naszego kraju to kilka obszarów: sytuacja międzynarodowa, wojsko, bezpieczeństwo energetyczne, codzienne życie Polaków.

– Trzeba wrócić do rzetelnej pracy w Grupie Wyszehradzkiej i razem rozbudowywać sojusz europejski – podkreślał Duda, informując zarazem o priorytetach Polski: tworzenia obrony cywilnej, obrony terytorialnej, budowania armii obronnej.

– Polska zawarła niekorzystną umowę gazową z Rosją. Jak rząd PO-PSL mógł się zgodzić na takie warunki? – pytał Andrzej Duda, uwypuklając fakt, że to polski węgiel jest fundamentem gospodarki a zarazem kwestą polskiej racji stanu i bezpieczeństwa Polaków.

Andrzej Duda mówił także o polskim wymiarze sprawiedliwości: „Nominacji sędziowskich będę udzielał po głębokim zastanowieniu się, czy dany człowiek jest tego godny”, „Prokurator generalny to dziś de facto ktoś, kto jest symbolem, gdyż nic nie może – to musi się zmienić”.

Zasygnalizował również, że obecnie w Polsce jest wiele grup społecznych, które czują się opuszczone – rodzice 6-latków, obrońcy lasów, rodzice niepełnosprawnych i wykazywał, iż brakuje prezydenta, gdy do Sejmu RP te wszystkie grupy społeczne przywożą miliony podpisów pod protestami.

Podczas konwencji programowej Andrzeja Dudy głos zabrała również wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. Na początku zażartowała z kompromitacji prezydenta Bronisława Komorowskiego, następnie podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w kampanię wyborczą.

– My Polacy musimy sobie zdać sprawę z tego, że jesteśmy wielkim narodem, który ma szansę na spełnienie marzeń – mówiła, dodając, iż „kampanię będziemy prowadzić z pełną determinacją. Naszym celem jest zwycięstwo. I zwyciężymy. Nie boimy się”.

W prezentacji programu Andrzeja Dudy wzięły udział setki młodych osób, a także najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

10 zobowiązań Andrzeja Dudy:

1. Będę prezydentem, który słucha i służy obywatelom;
2. Będę prezydentem dialogu, porozumienia i rozmowy;
3. Będę prezydentem, który przywróci Polakom zaufanie do państwa i poczucie godności;
4 Będę prezydentem, który troszczy się o bezpieczeństwo Polaków;
5. Będę prezydentem, który buduje państwo uczciwe i sprawiedliwe;
6. Będę prezydentem, który z troską i zrozumieniem odnosi się do każdego obywatela;
7. Będę prezydentem Polski przyszłości. Silnego, sprawnego państwa w centrum zjednoczonej Europy;
8. Będę prezydentem Polski dumnej ze swojej historii, swoich przodków i korzeni, Polski, która pamięta i czci swoich bohaterów;
9. Będę prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, kiedy powinien być arbitrem;
10. Będę prezydentem aktywnym, który chce korzystać z inicjatywy ustawodawczej.

duda zobowiazania a

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *