Skradzione, namierzone u pasera – w garażu audi A4 i A4 – warte 160 tys. zł

POMORZE. W jednym z wytypowanych garaży policjanci znaleźli audi A4, który został skradziony dwa dni wcześniej z terenu pow. gdańskiego. W drugim pomieszczeniu znaleziono audi Q5 skradzione z terenu powiatu tczewskiego. 

Działania gdańskich policjantów zwalczających przestępczość samochodową doprowadziły do odzyskania 2 pojazdów o łącznej wartości ok. 160 tys. zł oraz zatrzymania 2 osób będących w ich posiadaniu. Odnalezione auta kilka dni wcześniej skradzione były z terenu powiatu gdańskiego i tczewskiego. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Praca policjantów zwalczających przestępczość samochodową z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku doprowadziła do odzyskania 2 kradzionych samochodów o łącznej wartości 160 tys. zł. Działania zostały przeprowadzone we wtorek rano w powiecie gdańskim. Funkcjonariusze weszli tam na teren dwóch posesji mając podejrzenia, że w miejscach tych mogą znajdować się kradzione samochody. W jednym z wytypowanych garaży policjanci znaleźli audi A4, który został skradziony dwa dni wcześniej z terenu powiatu gdańskiego. W drugim pomieszczeniu policjanci zabezpieczyli audi Q5, które zostało skradzione pod koniec marca br. z terenu powiatu tczewskiego.

W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali dwóch właścicieli garaży, którzy przechowywali kradzione samochody. Do policyjnego aresztu trafił 58-latek i 59-latek z powiatu gdańskiego. Wczoraj na podstawie zebranego przez mundurowych materiału jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzuty paserstwa. Funkcjonariusze cały czas wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *