Prezydent Adamowicz nie chce wojska na Westerplatte

Przedstawiciel Stowarzyszenia Godność składają hołd Żołnierzom Wyklętym. Fit. Janusz Wikowski

GDAŃSK. Prezydenta Gdańska, Paweł Adamowicz nie chce zaprosić na obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej Wojska Polskiego. To skandal! – Uważamy, że decyzja ta uwłacza pamięci poległych na Westerplatte żołnierzom – czytamy w Oświadczeniu Stowarzyszenia Godność. Stowarzyszenie oczekuje na natychmiastową dymisję Adamowicza. Uważa, że to władze państwowe będą organizatorem uroczystości na Westerplatte.

Oświadczenie Stowarzyszenia Godność

W związku ze skandaliczną decyzją Prezydenta Gdańska niezaproszenia na obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej WOJSKA POLSKIEGO, uważamy, że decyzja ta uwłacza pamięci poległych na Westerplatte żołnierzom i   słowom Św. Jana Pawła II wygłoszonym do młodzieży w dniu 12 czerwca 1987 r. na Westerplatte.

Prezydent Gdańska 1 września ubiegłego roku, podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej, wygłosił haniebne, antyrządowe wystąpienie. Aby takie wystąpienia nie miały miejsca w dniu 3 września ubiegłego roku wystąpiliśmy z propozycją, aby uroczystości o tak doniosłym charakterze organizowało MON, Marynarka Wojenna i Straż Graniczna. Nasze uwagi nie zostały wysłuchane.

Żądamy od władz Państwa stanowczych działań przywracających pamięć poległych na Westerplatte i podczas II wojny światowej żołnierzom. Oczekujemy, że to władze państwowe będą organizatorem uroczystości na Westerplatte. Nie zgadzamy się, aby Prezydent Gdańska zawłaszczał bohaterstwo i pamięć poległych dla swoich celów wyborczych. Jesteśmy przekonani, że większość mieszkańców Gdańska jest podobnego zdania.

Od Pana Prezydenta oczekujemy natychmiastowej dymisji. Mamy jako naród pamiętać o poległych Polakach i to jest obowiązek każdego Obywatela. Armia stoi na straży naszego bezpieczeństwa i niepodległości i nie można jej wykluczać z takich uroczystości. POLSKA ARMIA JEST WAŻNYM CZŁONKIEM NATO I NIE WOLNO OBNIŻĆ JEJ PRESTIŻU. Nie zgadzamy się na to.

W imieniu Zarządu Stowarzyszania Godność:

Stanisław Fudakowski – Sekretarz Stowarzyszania

Czesław Nowak – Prezes Stowarzyszania

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *