Zostawił kartę płatniczą z PIN – gotowiec do bankomatu

POMORZE. W Trąbkach Wielkich zatrzymano mężczyznę, który ukradł portfel i przy użyciu skradzionej karty płatniczej wypłacił z konta pieniądze. Do kradzieży doszło na stacji paliw w Pszczółkach. 33-letni gdańszczanin usłyszał dwa zarzuty- kradzieży portfela oraz kradzieży z włamaniem do bankomatu za pomocą skradzionej karty. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę, 3 czerwca br. o godz. 12.00 do komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zgłosił się 21-letni mężczyzna i powiadomił o kradzieży portfela wraz z dokumentami. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że tego samego dnia o godz. 6.30 zostawił on swój portfel na ladzie sklepowej stacji paliw w Pszczółkach. Dopiero po chwili zorientował się, że ktoś go ukradł.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą kradzieży. Po dwóch godzinach zatrzymali sprawcę. Do zatrzymania 33-letniego gdańszczanina doszło na jednej z ulic Gdańska. Policjanci znaleźli przy nim skradziony portfel, dokumenty i pieniądze. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że mężczyzna posługując się skradzioną kartą płatniczą, na której był zapisany PIN wypłacił z konta pokrzywdzonego tysiąc złotych. Pieniądze oraz portfel z dokumentami przekazano właścicielowi. (KWP)

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży portfela oraz zarzutu kradzieży z włamaniem do automatu bankowego za pomocą skradzionej karty. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *