Dwie dogrywki w finale. Uczniowie o samorządzie terytorialnym

Urzad Marsz laureaci konkursu samorza a

POMORZE. 413 uczniów z województwa pomorskiego wzięło udział w XI Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Finaliści konkursu: Aleksandra Kondratowicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 Lęborku, Patryk Regliński z X Liceum Ogólnokształcące w Gdyni i Filip Żukowski z V Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.

Aleksandra Kondratowicz z Lęborka, Patryk Regliński z Gdyni i Filip Żukowski ze Słupska to laureaci tegorocznej, XI edycji Konkursu Wiedzy o Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Cała trójka zdobyła 48 na 50 możliwych punktów, dlatego odbyły się jeszcze dwie dogrywki – o pierwsze i następnie o drugie miejsce. Finał odbył się 10 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim.

Urzad Marsz laureaci konkursu samorza b

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębienie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym, kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich oraz wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i regionalnego.

– Konkurs obejmuje problematykę wiedzy ogólnej o administracji publicznej, podstawowych wiadomości o województwie pomorskim oraz wiedzy o organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych: gmin, powiatów i województw – mówi Jan Kleinszmidt, przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach, I etap powiatowy przeprowadzony został do 31 marca 2016 roku. Udział w nim wzięło udział 413 uczniów z województwa pomorskiego.

Samorząd województwa pomorskiego ufundował nagrody pieniężne dla laureatów. Nagrody wręczyli: przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt oraz radni: Mirosław Batruch, Jerzy Barzowski i Piotr Karczewski. Uczniowie oraz opiekunowie nagrodzonych uczestników otrzymali odpowiednio 1500, 1000 i 500 zł.

  • I miejsce – Aleksandra Kondratowicz, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 Lęborku, opiekun Karol Płotka

  • II miejsce – Patryk Regliński, X Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, opiekun Małgorzata Hajduk-Kocieniewska

  • III miejsce – Filip Żukowski, V Liceum Ogólnokształcące w Słupsku, opiekun Katarzyna Góra

Urzad Marsz laureaci konkursu samorza

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *