Skopali i pobili przechodnia, gdyż zwrócił im uwagę…

pol sopot pobicie

SOPOT. Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 56-letniego mieszkańca Sopotu. Na ul. Grunwaldzkiej zaatakowali mężczyznę, który zwrócił im uwagę na ich niewłaściwe zachowanie – skakali po dachu budynku.

W miniony czwartek policjanci, którzy patrolowali ul. Grunwaldzką przy zbiegu z ul. 3 Maja zauważyli czterech krzyczących do siebie mężczyzn, dwóch z nich na widok zbliżającego się radiowozu zaczęło uciekać, a jeden z pozostałych poprosił policjantów o pomoc twierdząc, że został pobity.

Policjanci ruszyli w pościg za mężczyznami, którzy ukryli się na dachu budynku przy ul. 3 Maja. Mężczyźni w wieku 21 i 27 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do radiowozu.

W rozmowie z pokrzywdzonym policjanci ustalili, że zatrzymani sprawcy przed ich interwencją skakali po dachu budynku, kiedy pokrzywdzony zwrócił im uwagę, aby tego nie robili. Mężczyźni stali się wobec niego agresywni, najpierw zaczęli go popychać, a potem kopać. Napastnicy przestali go bić dopiero wtedy, gdy zauważyli policjantów.

Zatrzymani mężczyźni byli pijani, każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie, policjanci zatrzymali ich w policyjnej celi. W minioną sobotę dwóch mieszkańców Goleniowa usłyszało zarzut pobicia, za to przestępstwo może im grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Ponadto podczas sprawdzania tożsamości zatrzymanych mężczyzn policjanci ustalili, że jeden z nich jest poszukiwany przez organy ścigania w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *