Ostrzem noża w matkę – po pieniądze

SOPOT. 34- letni mieszkaniec Sopotu ukradł swojej matce torebkę z pieniędzmi. Kobieta próbowała odebrać swoje rzeczy, ale syn zagroził jej użyciem nożem, kierując ostrze w stronę matki. Za rozbój grozi do 12- lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę oficer dyżurny odebrał telefon od roztrzęsionej kobiety, która powiedziała mu, że jej uzależniony od środków odurzających syn ukradł jej torebkę, w której były pieniądze. Kobieta próbowała odzyskać swoje rzeczy, ale syn używając przemocy i grożąc kobiecie nożem uniemożliwił jej to. Oficer dyżurny do mieszkania zgłaszającej wysłał policjantów, syn pokrzywdzonej uciekł z domu, gdy dowiedział się, że matka poprosiła o pomoc policję. Funkcjonariusze po rozmowie z kobietą zaczęli szukać sprawcy rozboju, którego po kilkunastu minutach znaleźli w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta.

34- letni mężczyzna, który znany był policjantom z wcześniejszych interwencji został zatrzymany. Funkcjonariusze znaleźli przy nim ukradzione matce pieniądze oraz nóż, którym jej groził.

W związku z tym, że 34- latek popełnił przestępstwo w warunkach powrotu do przestępstwa, policjanci zebrany materiał dowodowy w tej sprawie przekazali do sopockiej prokuratury. Dzisiaj prokurator po zapoznaniu się z zebranym przez policjantów materiałem dowodowym zawnioskował do Sądu Rejonowego w Sopocie o zastosowanie wobec 34- latka aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *