Siódma LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Pierwsza LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI f oto Dominik Werner 2

GDAŃSK. Siódma LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 11.30 i 13.00 w Czarnej Sali im. Stanisława Hebanowskiego w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Zaprezentowana bedzie książka MIKOŁAJEK I INNE CHŁOPAKI René Goscinnego. Lekcję poprowadzą: Katarzyna Kaźmierczak, Maciej Konopiński, Mirosław Krawczyk, Maciej Szemiel i Jarosław Tyrański. Czytanie udźwiękowi Sówka Sowińska.

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja i wykupienie biletu za 5 zł.

Michał Derlatka o siódmej LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI: „Tym razem mieliśmy z czego wybierać, niegrzecznych tytułów, jak się okazuje, jest niemało. Nie padło tym razem na KAROLCIĘ, na półkę wrócił SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY i SPOSÓB NA ALCYBIADESA, na swój moment na deskach teatru poczekać muszą poczekać jeszcze NIUSIA I BRACIA ŁOSIE. Spośród nadesłanych przez Państwa propozycji (czasem były to lapidarnie rzucone tytuły, czasem faktycznie spore elaboraty teatrologiczne) wybraliśmy tekst nieśmiało rekomendowany przez panią Joannę i jej córkę Karolinę. Tym razem zdecydowaliśmy się bowiem na tytuł znany i lubiany, czyli MIKOŁAJKA autorstwa panów Goscinnego i Sempe. Będzie to kilka krótkich historyjek z życia paczki chłopaków z jednej klasy, młodzieńców o egzotycznych bądź co bądź imionach: Rufusa, Kleofasa, Alcesta, Godfryda i tytułowego Mikołajka… Dziewczęcy kontrapunkt dla świata zdominowanego przez niegrzecznych małych mężczyzn stanowić będzie Jadwinia i jej różowe królestwo. W doborze przygód oparliśmy się na tekście MIKOŁAJEK I INNE CHŁOPAKI z 1963 roku. Zobaczymy, co chłopaki narozrabiają…”

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to cykl czytań dla dzieci i młodzieży, których celem jest przybliżenie starszej i nowej literatury w atrakcyjnej, udramatyzowanej formie. Opiekę artystyczną nad cyklem objął Michał Derlatka.

Michał Derlatka o nowym cyklu Teatru Wybrzeże: „LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny”. Patronami tego nurtu mogliby być Pippi Pończoszanka, Pchła Szachrajka czy nawet Włóczykij – outsiderzy, ekscentrycy, wizjonerzy, powody twórczego fermentu, refleksji, nierzadko popadający w niemałe tarapaty, które konsekwentnie i twórczo przezwyciężają… Silne osobowości, często płynące wbrew ogólnie przyjętym nurtom, które fascynują, inspirują i dodają wiary w to, że nie ma rzeczy niemożliwych, a „chcieć” znaczy „móc”. „Niegrzeczność” pojmowana jest tu jako wierność samemu sobie. Jej konsekwencje, dobrodziejstwa i ryzyko jakie ze sobą niesie, jej plusy i minusy – będą głównym tematem serii.”

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki – 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki).

Zdjęcia: Dominik Werner (mat. Teatr Wybrzeże)

Pierwsza LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI f oto Dominik Werner 1 Pierwsza LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI f oto Dominik Werner 6

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *