Sieć ENERGI do ładowania baterii samochodów z napędem elektrycznym

energa morawiecki
POMORZE. W Gdańsku można doładować auto-baterie z energią niezbędną do elektrycznych silników pojazdów samochodowych. W Trójmieście jest dostępna sieć sieć ładowania samochodów elektrycznych należącą do Energi. Jest już 5 punktów takich ładowania na terenie Trójmiasta.

W prezentacji znajdującego się na terenie Olivia Business Centre urządzenia uczestniczyli Minister rozwoju Mateusz Morawiecki, wiceprezes Energi SA Przemysław Piesiewicz i wiceprezes BCC Maciej Dobrzyniecki.

Pojazdy napędzane silnikiem elektrycznym są ciche, tanie w eksploatacji i – co najważniejsze – nie emitują spalin. Mają jednak stosunkowo niewielki zasięg i wymagają częstego ładowania. Cieszyć może zatem, że takich miejsc w Polsce jest coraz więcej. Od nich zależeć będzie przyszłość  elektromobilności.

Przejawem rozwoju tego obszaru ma być polskie Centrum Elektromobilności. W minionym tygodniu Energa wraz Eneą, PGE, Turonem oraz Politechniką Warszawską, Narodowym Centrum Badań Jądrowych podpisała list intencyjny w sprawie jego utworzenia. Sygnatariusze dokumentu zobowiązali się do wspólnych działań na rzecz rozwoju, promowania i upowszechniania elektromobilności oraz rozwoju przemysłu związanego z tym obszarem.

Plan rozwoju elektromobilności ma być jednym z kół zamachowych polskiej gospodarki i polskiej reindustrializacji – stąd duże zainteresowanie Mateusza Morawieckiego rozwojem stacji do ładowania samochodów napędzanych energię elektryczną.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *