Rozbój – 6 zarzutów

Pruszcz rozbój (2)

Pruszcz Gd.  Zatrzymano dwóch sprawców rozboju na 38-letnim mieszkańcu Gdańska. Przestępcy w wieku 22 i 31-lat grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia, pobili go i ukradli mu pieniądze. Intensywna praca śledczych pozwoliła na postawienie młodszemu ze sprawców, aż 6 zarzutów. Usłyszał on zarzut rozboju oraz 5 zarzutów udzielania amfetaminy na przełomie kilku ostatnich miesięcy. 31-latek usłyszał zarzut rozboju. Przestępcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (20 października br.) o godz. 20.25 do komendy policji w Pruszczu Gdańskim zgłosił się 38-letni mieszkaniec Gdańska i powiadomił, że został pobity przez dwóch młodych mężczyzn i skradziono pieniądze. Do zdarzenia doszło w niedzielę (19 października br.) około godz. 03.40 przy jednym z barów w Pruszczu Gdańskim. Po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast zajęto się sprawą. Wysłano w teren policjantów, którzy mieli za zadanie ustalić i zatrzymać sprawców.

Kryminalni już następnego dnia rano zatrzymali obu przestępców. Okazali się nimi mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego, w wieku 22 i 31-lat. Mężczyźni zostali zatrzymani w swoich domach. Byli zaskoczeni interwencją policji, nie stawiali żadnego oporu.

Jak ustalili śledczy podejrzani obserwowali pokrzywdzonego, gdy ten zamawiał w barze jedzenie. Wykorzystując porę nocną, po jego wyjściu na zewnątrz zaatakowali go. Pobili go i ukradli mu pieniądze w kwocie 80 zł. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie starszemu z zatrzymanych zarzutu rozboju. Jego młodszy kompan usłyszał  zarzut rozboju oraz dodatkowo 5 zarzutów udzielania środków psychotropowych w postaci amfetaminy na przełomie kilku ostatnich miesięcy.

Dzisiaj przestępcy zostaną doprowadzeni do sądu. Policja i prokuratura wystosowały wniosek o areszt dla obu zatrzymanych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *