Znaleziono szczątki ludzkie i niewybuchy

WEJHEROWO - POLICJANCI ZABEZPIECZALI MIEJSCE ZNALEZIENIA N IEWYBUCHU I SZCZĄTKÓW LUDZKICH  5

WEJHEROWO. Policjanci z wejherowskiej komendy kilkanaście godzin zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu. Na miejscu zostały ujawnione dwa granatniki przeciwpancerne oraz amunicja  strzeleckiej. Dodatkowo podczas zabezpieczenia i wydobywania tej amunicji, znalezione zostały szczątki ludzkie, pochodzące najprawdopodobniej z czasów wojny. Śledczy wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

W środę po godzinie 16:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów oraz amunicji strzeleckiej prawdopodobnie z czasów wojny, w Bolszewie przy ul. Zamostnej (Gmina Wejherowo). Natychmiast na miejsce został skierowany patrol prewencji, który potwierdził informację i zabezpieczał miejsce zdarzenia do przyjazdu patrolu rozminowania w Lęborku. Wczoraj (23.10.2014r.) funkcjonariusze patrolu saperskiego podczas zabezpieczania i wydobywania granatników i amunicji ujawnili w wykopie szczątki ludzkie. Obecny na miejscu biegły lekarz medycyny sądowej określił, że mogły one znajdować się pod ziemią nawet kilkadziesiąt lat.

Miejsce zdarzenia było przez cały czas zabezpieczane przez policyjny patrol. Dodatkowo podczas wydobywania niewybuchów ulica Zamostna była czasowo zamknięta także przez funkcjonariuszy drogówki. Na miejscu pracowali śledczy oraz technik kryminalistyki, którzy przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli dokumentację fotograficzną.

Szczątki ludzkie decyzją prokuratora zostały zabezpieczone. Sprawę tę wyjaśniają śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *