Rozbita grupa przestępcza. Legalizowali kradzione auta

pol grupa p 26586

GDAŃSK. ROZBITA GRUPA PRZESTĘPCZA LEGALIZUJĄCĄ KRADZIONE SAMOCHODY. Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej, działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Słupsku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się legalizacją kradzionych samochodów.  W związku ze sprawą zatrzymano 15 osób  podejrzanych o udział w przestępczym procederze, 5 z nich zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec pozostałych prokurator orzekł dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju. Odzyskano 8 luksusowych samochodów o wartości 1,5 mln zł.

Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku miesięcy zajmowali się rozpracowaniem zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się legalizacją kradzionych samochodów.

Sprawcy przerabiali numery identyfikacyjne pojazdów pochodzących z kradzieży na terenie różnych krajów Europy i za pomocą podrobionych dokumentów rejestracyjnych, oraz sfałszowanych umów sprzedaży legalizowali je w urzędach różnych miast w Polsce.

Prowadząc śledztwo policjanci przesłuchali kilkudziesięciu świadków oraz przeprowadzili kilkadziesiąt przeszukań i zabezpieczyli 8 luksusowych samochodów o łącznej wartości około 1,5 mln zł.  Wśród odzyskanych pojazdów są m.in. Land Rover i BMW.

W związku ze sprawą, na podstawie zebranego materiału, mundurowi zatrzymali 15 osób, którym przedstawiono zarzuty oszustwa, wyłudzenia kredytów, oraz paserstwa mienia znacznej wartości. Podejrzani o udział w przestępczym procederze to mężczyźni w wieku od 21 do 64 lat, wśród których znajdują się mieszkańcy głównie Polski północnej, oraz obywatel Niemiec.

Wobec  5 zatrzymanych mężczyzn sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu, pozostali otrzymali zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *