Nie miał dowodu, więc sprawdzili go daktyloskopią

sopot-poszukiwany morpho touch

SOPOT. Policjanci zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Jeden z nich próbował oszukać policjantów co do swojej tożsamości. W ustaleniu jego prawdziwych danych pomogła policjantom daktyloskopia. Za drugim poszukiwanym sąd wydał list gończy za dokonanie rozboju. Mężczyźni wczoraj zostali przewiezieni do więzienia w którym spędzą od 1, 5 do 2, 5 roku pozbawienia wolności.

W miniony weekend policjanci patrolujący miasto wylegitymowali na ul. Emilii Plater mężczyznę. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość, a ta którą podawał, nie zgadzała się z policyjną bazą danych. By ustalić prawdziwy powód podania fałszywych danych, policjanci „sprawdzili go” na urządzeniu Morpho Touch, które służy do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej.  Wynik nie budził żadnych wątpliwości. Doprowadzonym do komendy mężczyzną  okazał się 37- letni mieszkaniec Aleksandrowa. 37 – latek nie stawił się w więzieniu w celu odbycia kary 1, 5 roku więzienia za m. in. kierowanie samochodem po pijanemu oraz kradzieże.

Kilka godzin później ci sami policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który pił wino w miejscu zabronionym. Po sprawdzeniu tożsamości w policyjnych bazach danych 36- letniego mieszkańca gminy Kruszwica okazało się, że sąd wydał za nim list gończy. Mężczyzna poszukiwany był za rozbój. Sąd skazał go na 2, 5 roku pozbawienia wolności.

Wczoraj obaj mężczyźni zostali odwiezieni do więzienia,  którym spędzą najbliższe lata.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *