Radio Gdańsk – wzywa do zaprzestania naruszania dobrego imienia rozgłośni

GDAŃSK. Zarząd Radia Gdańsk wzywa  Zygmunta Zmudę-Trzebiatowskiego oraz Agnieszkę Michajłow do zaprzestania naruszania dobrego imienia Radia Gdańsk i wycofania się z użytych sformułowań, pod rygorem podjęcia kroków prawnych.

Zarząd Radia Gdańsk S.A. informuje, że uznaje za bezprawne naruszenie dobrego imienia Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni w Gdańsku „Radio Gdańsk” S.A. działania podjęte przez pana Zygmunta Zmudę-Trzebiatowskiego w dniu 7 listopada 2019 r. o godz. 18:29 w serwisie Facebook.com oraz w dniu 8 listopada 2019 r. na łamach „Gazety Wyborczej”. Pan Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski opublikował na swoim profilu w serwisie internetowym Facebook.com informacje (wpis oraz serię komentarzy), podając nieprawdziwą informację o rzekomym zakazie informowania przez Radio Gdańsk o wydarzeniach sprzed Kurii Biskupiej w Gdańsku w dniu 3 listopada 2019 roku. Ponadto pan Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski udzielił wypowiedzi „Gazecie Wyborczej”, opublikowanej w wydaniu dziennika w dniu 8 listopada 2019 r., o treści: „Dlaczego publiczne Radio Gdańsk zignorowało nasz protest, zabroniło dziennikarzom choćby wzmianki, łamiąc fundamentalne standardy?”.

Ponadto pan Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski naruszył dobre imię prezesa Zarządu Radia Gdańsk S.A. Adama Chmieleckiego, publikując w w/w wpisie w serwisie Facebook.com informację: „23 września pracę rozpoczął nowy dyrektor Radia Gdańsk, doświadczony dziennikarz, Adam Chmielecki. Po miesiącu rządów doprowadził do sytuacji, gdy nasza publiczna, lokalna rozgłośnia sprzeniewierzyła się swemu powołaniu i sensowi istnienia mediów i najprawdopodobniej pierwszy raz w swojej historii zakazała swoim dziennikarzom informować”.

Szanując prawo do krytyki poprzez wyrażanie swobodnych opinii w ramach debaty publicznej, Zarząd Radia Gdańsk S.A., wypełniając zapisy statutu spółki, nie może zgodzić się z podawaniem w przestrzeni publicznej nieopartych na faktach informacji lub komentarzy, naruszających dobre imię nadawcy publicznego jako medium narodowego, wolnego i niepodległego państwa oraz dobre imię statutowych organów spółki i zasiadających w nich osób.

W związku z tym Zarząd Radia Gdańsk S.A. wzywa pana Zygmunta Zmudę-Trzebiatowskiego do zaprzestania naruszania dobrego imienia Radia Gdańsk i wycofania się z użytych sformułowań, pod rygorem podjęcia kroków prawnych.


Gdańsk, 20 listopada 2019 r.

Zarząd Radia Gdańsk S.A. informuje, że uznaje za bezprawne naruszenie dobrego imienia Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni w Gdańsku „Radio Gdańsk” S.A. przez działanie pani Agnieszki Michajłow w dniu 8 listopada o godz. 15.06.

Pani Agnieszka Michajłow opublikowała w tym czasie informację w serwisie internetowym Facebook.com, szkalując dobre imię Radia Gdańsk jako nadawcy publicznego. Pani Agnieszka Michajłow użyła między innymi sformułowania: „Dla mnie to czysta UBECJA, tak to nazywam i nie zmieniam zdania”

Szanując prawo do krytyki poprzez wyrażanie swobodnych opinii w ramach debaty publicznej, Zarząd Radia Gdańsk S.A., wypełniając zapisy statutu spółki, nie może zgodzić się z podawaniem w przestrzeni publicznej nieuprawnionych dyfamujących informacji, przyrównujących medium narodowe wolnego i niepodległego państwa do zbrodniczej formacji aparatu represji totalitarnego państwa, jakim była PRL w okresie stalinizmu.

W związku z tym Zarząd Radia Gdańsk S.A. wzywa panią Agnieszkę Michajłow do zaprzestania naruszania dobrego imienia Radia Gdańsk i wycofania się z użytego sformułowania, pod rygorem podjęcia kroków prawnych.

Gdańsk, 20 listopada 2019 r.
(źródło: Komunikaty Radia Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *