„Grupa cudzołożników” – zmuszali i zarabiali na prostytucji

GDAŃSK. Prokurator przedstawił 45-latkowi zarzuty zmuszania i czerpania korzyści majątkowej z prostytucji. 34-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta usłyszeli zarzuty czerpania korzyści majątkowej z cudzego nierządu. 

Kryminalni z komendy miejskiej wspólnie z policyjnymi antyterrorystami zatrzymali trzy osoby w wieku od 34 do 45 lat podejrzane o czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji. Jedna z zatrzymanych osób odpowie również za zmuszanie do prostytucji. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Od kilku dni policjanci z komendy miejskiej gromadzili materiały dotyczące sprawców zajmujących się zmuszaniem i czerpaniem korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Mając informację, że jeden z nich może posiadać broń, do działań zaangażowano policyjnych antyterrorystów.
Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w miniony poniedziałek. Kryminalni z komendy miejskiej wspólnie z antyterrorystami zatrzymali na jednej z ulic Śródmieścia dwóch mężczyzn w wieku 34 i 45 lat i doprowadzili ich do komendy. Funkcjonariusze ustalili, że obaj sprawcy czerpali korzyści majątkowe z prostytucji. Ponadto 45-latek zmuszał pokrzywdzoną do prostytucji.
Pracując nad tą sprawą policjanci dotarli również do kolejnej osoby mającej związek z tym przestępczym procederem i w minioną środę zatrzymali 35-letnią mieszkankę powiatu malborskiego.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił 45-latkowi zarzuty zmuszania i czerpania korzyści majątkowej z prostytucji. 34-letni sprawca i 35-letnia sprawczyni usłyszeli zarzuty czerpania korzyści majątkowej z cudzego nierządu.
Prokurator, po zapoznaniu się z całością materiału dowodowego, skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące. Wobec kobiety prokurator zastosował dozór Policji.
Za zmuszanie do prostytucji grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Czerpanie korzyści majątkowej z cudzego nierządu to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *